| Joita_Catalina_1995 a întrebat:

Va rog sa-mi spune-ti niste anime-uri gen: Another, Death Note, Tokyo ghoul si va rog sa mentionati si despre ce sunt.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Vampire Knight e cu vampiri. Îți mai recomand și Hellsing care e de asememeni cu vampiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Code Geass (ceva gen death note, dar arma personajului principal sunt ochii, nu un carnet tongue)
Attack on titan (titani gigantici vs oameni, dar ma rog, presupun ca l-ai vazut)
Akame ga kill (este vorba despre un baiat care se alatura unei echipe de asasini care se ocupa cu omorarea oamenilor rai)
Highschool of the dead (pe asta daca ar fi sa-l descriu in 3 cuvinte, ar fi: apocalipsa, zombie, sani)
danganronpa the animation (mai multi tineri sunt blocati intr-o cladire, nimeni nu ii cauta / gaseste din motive necunoscute, si sunt practic obligati sa joace un joc: daca omori o persoana si nimeni nu te prinde, te lasa sa iesi din cladire, DAR daca esti prins, te omoara in niste metode EXTREM de ciudate, si daca omori mai mult de 2 persoane, esti omorat)
supernatural the animation (2 frati si tatal lor care vaneaza demoni si fantome)

Toate acestea merita vazute, ai incredere happy
Sper ca te-am ajutat, vizionare placuta!

| Sakura13574 a răspuns:

Mirai nikki
Deadman wonderland

| AmyBMTH a răspuns:

Hellsing, e fain happy e cu vampiri, mult sange, si evident implica si politia.

Kara No Kyoukai. Fantome, canibali, mai pe scurt thriller.

Tokko, este despre demoni si crime.

Kurozuka, e un anime pe care as vrea sa il vad si eu in curand, asta mi l-a recomandat o prietena si a zis ca e fain. Din cate am inteles e cu vampiri si nu stiu ce bestii.
A mai zis ceva despre un anime cu o fata yandere care adora foarfecele. dar nu mai tinea minte cum se numea. Daca gasesc informatii despre anime-ul asta, iti zic cum se numestewinking