| DieInBeautifulStars a întrebat:

Ai încercat vreodată să scrii o poezie? ^^

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pe vremea cand eram in liceu scriam poezii si mergeam la cenaclul literar... unde le discutam cu poetii si profesorii locali.

| DieInBeautifulStars explică (pentru Violleta2022):

Cred că acele experiențe ți-au adus amintiri foarte frumoase. Mă bucur mult pentru tine. ^^

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am și scris și am și publicat.

| DieInBeautifulStars explică (pentru sadrian46):

Mi se pare fascinant să-ți poți publica undeva creațiile.

| sadrian46 a răspuns (pentru DieInBeautifulStars):

Important este ca apoi ele să ajungă la public, să le citească cineva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Incercat, reusit, unele iesisera chiar decente. Pierdut o buna parte din ele cand le trecusem din hirtie in digital si mi-am pierdut datele de pe hard...

| Nirvanaaa a răspuns:

Am scris pentru revista liceului. laughing

| DieInBeautifulStars explică (pentru Nirvanaaa):

Asta sună atât de interesant! Și eu am participat anul ăsta la două concursuri, dar mai mult prefer să scriu doar pentru mine. ^^

| RxTx a răspuns:

Îți recomand să asculți citești multe poezii din multe limbi din multe culturi
Sa le traduci
Și după 2 ani de alocat măcar 2 ore / zi pentru a scrie pe hârtie poeziile altora cu pixul ca să treacă prin mintea ta
Atunci având destul de minte sugestii in minte frânturi de exemple
Arunci le vei putea scrie pe ale tale.

Dar impreslabil iti recomand sa citești si Tora si Coranul si Noul Testament

Mai ales din biblie proverbele si psalmii

| DieInBeautifulStars explică (pentru RxTx):

Eu scriu deja poezii, de 4 ani. Sunt precum o terapie pentru mine, deoarece uneori se întâmplă să simt un vid interior pe care doar niște emoții așternute undeva îl pot umple. Dar îți mulțumesc enorm pentru sfaturile pe care mi le-ai oferit. Voi ține cont de ele. ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am și scris. Mai multe. happy

| DieInBeautifulStars explică (pentru anonim_4396):

Și eu scriu poezii. Sunt convinsă că ale tale sunt geniale. ^^

| alexandradlr a răspuns:

Da, si am si reușit.

| Mela1000 a răspuns:

Da. Am si reușit!

| DieInBeautifulStars explică (pentru Mela1000):

Mă bucur enorm să știu că ai
și reușit. ^^