| daana a întrebat:

Am si eu o problema cu mancarea. De fapt intodeauna am avut. Problema mea e pe fond nervos. Mananc foarte incet, exagerat chiar. Daca mananc repede, am un sentiment de anxietate. Simt ca ma inec. Aproape a devenit un chin sa mananc. Cateodata mi-as dori sa pot trai fara mancare Daca as manca doar incet, nu ar fi o problema. Dar sunt exagerat de slaba, arat foarte rau. Am fost mereu umilita cand mi-am cumparat haine si nu numai. Familia, rudele mi-au spus ca arat ca un bat. Si asa este. Probabil asa m-am programat. Oricat as incerca, nu pot sa mananc mai repede si mai multProblema e in mintea mea (pentru ca sunt sanatoasa). Cum as putea face sa ma programez altfel? Prin autosugestie?
Nu sunt bolnava, mi-am facut toate analizele si medicii s-au mirat ca sunt perfecte. Am luat vitamine dar nu s-au prins de mine.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O consultație la psiholog și la un medic psihiatru.
Anxietatea netratată duce la tulburări grave cu trecerea timpului.
Sănătate.
Pa, pa.

| maria_1112 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti raspund dar o intrebare am ce e anexitatea?