| kappa a întrebat:

Buna cum invat un caine sa faca afara sau sa nu mai rontaie papuci? are deja 3 luni si imi este frica sa nu se invete sa faca in casa...
dar as vrea sa-i fac si un program de iesit.ca asa daca-l tin mereu afara bineteles ca nu va face in casa...

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Salut. Unu: Cand va face in casa, baga-l cu nasucul in rahat. A doua oara fi sigura ca nu va mai face. Ca sa nu-ti mai roada papucii, la magazin se gaseste os de ros, special pentru caini. Le cresc dintii, si este normal. Sa ai noroc de el si sa fie sanatos si ascultator. Daca vei vrea sa fie rau, ca o idee, da-i carne cruda. Pa

1 răspuns:
| ATHOS a răspuns:

Iesi cu el afara de cateva ori pe zi. Va invata sa se ceara singur pentru necesitati. In ceea ce priveste rosul trebuie sa ai rabdare sa schimbe dintii. Asta se va intampla pe la 7-9 luni. Pana atunci trebuie supravegheat.
Bafta!