| denyzo a întrebat:

Peste o luna imi voi lua un bichon. Cand il voi lua va avea o luna si cateva saptamani. La cate luni se scoate? la cate luni il invat sa faca afara?
Problema mai este ca va veni si iarna si nu stiu cum sa fac. Nu as vrea sa se invete in casa sa isi faca nevoile.
Imi puteti spune mai multe despre bichoni?

Pe internet nu prea am gasit multe informatii si niciodata nu am avut un caine de rasa.

Funda!

2 răspunsuri:
| cascadoryes a răspuns:

Eu am bichon( maltez)in casa si crede.ma ca draciile sunt la ordinea zilei, merge scos afara la cateva saptamani, la 1 luna jumate daca zici ca il iei il poti scoate fara probleme..se gasesc pampersi la farmaciile veterinare care se intind pe jos in casa, cainele invata sa faca pe el usor usor, uneori vei mai avea surprize pe parchet sau covor, dar se va invața pe pampersul despre care vorbeam. Face si afara cand il scoti.Mancarea esentiala trebuie sa fie speciala de caini, tot la farmacia veterinara gasesti.Desigur ca poate manca si altceva, dar asta pe langa. Sper ca ti.am fost de ajutor.