| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU,
Am o întrebare pentru fanii Harry Potter. Cine își mai aduce aminte secvența in care Ariana Dumbledore ( Sora lui Albus Dumbledore) a murit?
Eu îmi aduc aminte că Ariana era undeva sus la capătul treptelor, in spate, după o cutie sau ceva.și a țipat ceva și apoi s-a făcut liniște. Și au găsit-o...mda.
Cine a atacat primul Gellert sau Albertforth? Am auzit discuții pe forumuri cum că Albertforth a inițiat lupta, dar Gellert a atacat primul. Este posibil ca Gellert să se fi apărat sau ceva?
Îmi spuneți și mie in ce film se întâmplă asta?
Dau fundă!

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Se întâmplă în ultima carte a seriei, Harry Potter și talismanele morții. Ca și film e posibil să fie ori prima ori a doua parte făcute după ultima carte.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred că apare în filme așa ceva. Nici în cărți nu cred că se spune exact ce s-a întâmplat.