| Puscas_Razvan_1992 a întrebat:

Câți metri pătrați are aproximativ un bloc de 10 etaje?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta este foarte neclara. Exista mai multe suprafete daca te referi la un bloc, respectiv suprafata la sol, suprafata desfasurata, suprafata apartamentelor, etc.
Si pentru a sti o suprafata trebuie sa stii, in primul rand, lungimea si latimea blocului, pot fi foarte diferite de la un bloc la altul.

| darrio2007 a răspuns:

Poate vrei sa spui metri cubi. Metri patrati ii afli masurand lungimea blocului ori latimea. In cazul asta inaltimea nu conteaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista blocuri cu 3-4-5 scari, exista blocuri cu 1 singura scara, exista blocuri de garsoniere, blocuri de apartamente cu 4 camere... e vaga intrebarea

| sierra1 a răspuns:

- pe exterior?
- locuibili?
- construiți?
- câte scări are blocul?

| alina2k18 a răspuns:

~2700 -3200 mp, depinde si de dimensiunea apartamentelorwinking