| AvalohAlyn a întrebat:

Ce simti la prima zapada? Bucurie sau tristete?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bucurie, normal. Ma uit in sus ca un copil extaziat si privesc fulgii de zapada, cum cad...si clipesc intruna, pentru ca imi intra in ochi (este un sentiment foarte placut).

| Razvan a răspuns:

Bucurie.Alerg ca o oaie fara cap in maieu si imi pun toti vecinii in capbig grin

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
La prima zapada bucurie, la celalalte tristete, ca e cam frig, si la ultima bucurie pentru mine ca se topeste, si scapam de frig.
Fiecare cu preferintele lui/ei.

| Libelle a răspuns:

De obicei bucurie.Anu asta tristete

| pwp a răspuns:

O mareeeeeeee bucurie!
imi vn sa urlu cand vad prima zapadalove struck
la mine in oras nu prea a nins sad

| baru a răspuns:

Sall. O parte din mine, rade, si se bucura, iar cealalta, plange. Pa

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cred ca fiecare dintre noi se bucura de caderea primei ninsori, cand totul devine alb, curat. Parca tot uratul si kitch-ul dispare sub puritatea zapezii. Chiar daca este frig afara, in casa, alaturi de cei dragi, sti ca se aproprie Sarbatorile cu caldura si bucuriile lor... N-are cum sa nu-mi placa zapada si iarna in general.Este un anotimp pin de mister si chiar...caldura!

| Ana a răspuns:

Bucurie

| Gregory a răspuns:

Bucurie, deoarece ador să văd primii fulgi de zăpadă cum se aştern peste întreaga natură…
Să aveți o iarnă frumoasă şi binecuvântată! Iar bucuria apropiatelor Sărbători Sfinte ale Crăciunului, să vă umple viaţa de fericire și de alte lucruri pozitive și plăcute!

| AcidCuSange a răspuns:

La prima zapada simt draci.
De ce?
Din cauza ca mi se trag frecate

| Kqzu97 a răspuns:

Tristetelaughing

| Marlanu a răspuns:

Mega bucurie... iar dupa ce se topeste mare suparare

| Letytzy@ a răspuns:

Bucuriehappy

| Dianafamous a răspuns:

Tristetee crying(
pentru ca nu e zapada crying(crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La prima zapada... day dreaming nu-mi pot exprima sentimentele in scris...este apsolut superb, ca-ntr-un basm! Foarte fain cand vad ca totul este acoperit de nea si peste tot, albul predomina!
...as scrie aici fara oprire, dar mai bine doar esentialul sentimentelor mele despre acest subiect! happy
O seara faina in continuare!