| Sensitive a întrebat:

Cum a fost prima ta iubire? iti amintesti cu bucurie de ea sau cu tristete?

9 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Prima iubire este ceva special: este unica si ne-o amintim toata viata. Ma gandesc cum ar fi aratat viata mea daca as fi ramas cu cel alaturi de care am trait primele emotii de iubire.
Fluturasi in stomac, mesaje pe telefonul mobil, intalniri romantice in parc - prima iubire are, clar, farmecul ei. Ne imaginam ca o sa ramanem toata viata impreuna, dar lipsa de maturitate a dus pana la urma la despartire.
O data cu prima dragoste invatam mai multe despre propria persoana, experimentam lucruri noi si vedem pentru prima oara cum si cat de frumos este sa iubesti si sa fii iubita.
Si, chiar daca intr-un final relatia se termina, prima iubire isi lasa amprenta pentru totdeauna si influenteaza modul in care vedem dragostea, relatiile si viata de cuplu.
Se pare ca prima relatie e mai mult decat o amintire, e o legatura de suflet cu respectiva persoana.
cine a spus ca prima dragoste nu se uita niciodata?! mhhh... nu stiu, e posibil sa fi avut dreptate. insa cu siguranta ochii care nu se vad, se uita (catusi de putin, dar amintirea va fi pastrata mereu intr-un coltisor al inimii )

| oanard174 a răspuns:

Prima mea iubire(pe la 13 ani), imi amintesc de ea si ma bufneste rasul.(iti dai seama ca ai nu era iubire la 13 ani)in fine.

| Sensitive explică (pentru oanard174):

Si cat timp a durat?

| oanard174 a răspuns (pentru Sensitive):

Eee,cateva luni.

| paula90 a răspuns:

Cu zimbetul pe buze si cu rusine, caci a fost o prostie de copii, de fapt nici macar nu cred ca era iubire.

| BlackAngel97 a răspuns:

Nu a fost iubire dar pentru mine a fost ceva foarte frumos insa imi amintesc de ea cu mai multa tristete decat bucurie sad.

| fgsxbfhg a răspuns:

tristete? :o indiferentastraight face si sper ca el sa isi aminteasca cu parere de rau cu regrete. pentru mine nu a existat acea ''iubire''. daca se poate numi asa... dar da de prima si singura mea iubire nu trebuie sa imi amintesc pentru ca inca o traiesc in continuu de 4 ani de zile... aceasta dragoste a fost si este cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat pana acum. mia readus zambetul pe buze cu oki lui mari si verzi m-a invatat ce inseamna fericirea. mi-a aratat ca se poate fi fericit fara lacrimi in oki. m-a invatat ca pot fi iubita atunci cand iubesc ca ca nimic nu se compara cu dragostea pe care el mi-a daruieste in fiecare clipa. m-a facut sa il iubesc atat de mult ca nu exista cuvinte care sa poata explica. m-a facut sa simt ca sa-r termina lumea daca mar parasi..si sa-r termina nu as putea merge inainte fara el un singur pas daca as face as cade in gol. ii multumesc din inima ca a aparut in viata mea in cele mai grele clipe exact cand aveam cea mai mare nevoie de el.

| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

A fost frumos pana si-a batut joc de mine. Imi amintesc si cu bucurie si cu tristete.

| Adriana_Elena_1993 a răspuns:

Prima relatie a fost la varsta de 13 ani, a fost frumos, dar nimic de durata(15 min)
dar prima iubire a fost l 14 ani day dreamingsi acum ma gandesc la ea, dar din pacate parintii ne-au despartitsad
deci imi amintesc si cu bucuriehappy si cu tristetesad