| InAfaraTiparelor a întrebat:

Daca ai trasaturi frumoase la chip si corp,hainele te prind bine dar esti ignorat(a), nu se uita nimeni la tine sau sa flirteze pe strada sau in spatii publice, nu esti abordat(a) ci trecut(a) cu vederea in mare parte ce inseamna? Blestem sau nepasare?

58 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva in Romania, aici esti criticat, bafit, umilit de toti care te privesc, in Germania asa e, fiecare iti vede de drumul lui

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce atitudine abordezi!
Daca prezinti o fata acra sau aroganta, atunci poti sa ai o frumusete rapitoare, poti fii imbracata super frumos si elegant ca tot nu se uita nimeni la tine.
Nu din cauza blestemelor, ci din cauza atitudinii pe care o emana acea persoana, o raceala si arognta care tine omul la distanta.

O persoana banala, mai putin frumoasa si imbracata chiar modest, daca zambeste cald si blajin, i se vede frumusetea sufletului si atunci este mult mai cautata si apreciata de oricine, decat o frumusete rece si aroganta a unei papusi fake.

| sierra1 a răspuns:

"esti ignorat(a), nu se uita nimeni la tine...ce inseamna? "

denotă in mod clar hidoșenie/urâțenie și pe dinafară și pe dinăuntru

| InAfaraTiparelor explică (pentru sierra1):

NU sunt urata! Am mentionat in intrebarea anterioara

| InAfaraTiparelor explică (pentru sierra1):

De unde sa stie persoana aia ca sunt sau nu urata pe dinauntru daca nici nu ma cunoaste? E vorba de exterior, deci, exteriorul nu e problema.

| InAfaraTiparelor explică (pentru InAfaraTiparelor):

Exteriorul e in regula dar ce face sa respinga de parca as fi comis ceva grav fara a comite ceva grav? Expresiile chipului? Postura normala?

| Hyperion7 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Utilizatoarea Sierra e puțin cam nonconformista,n-o băga în seamă.
Dar în orice caz,eu cred că e vorba de nepăsare, pentru că probabil cei din jur nu te vad ori atractiva, ori cine știe.
Dar daca vrei sa fii băgată în seamă, mă gândesc că trebuie să vina și te de la tine ceva, nu știu ce, dar cert e că trebuie să vina.
PS. Vrei sa fii abordată pe strada?thinking

| InAfaraTiparelor explică (pentru Hyperion7):

Abordata sincer si frumos, nu in bataie de joc cum fac majoritatea (tineri sau batrani). Ba chiar mi s-a reprosat din partea unuia de 40 si ceva de ani la o intalnire ca trandafirul din par(clama cu acest model) nu era potrivit varstei mele, nici nu stia ca sunt femeie(si sunt, crede-ma)...

| InAfaraTiparelor explică (pentru InAfaraTiparelor):

Dupa intalnire mi-a reprosat in whatsapp, am mai vorbit una alta caci am simtit ca era nesigur de mine sau ceva de la mine

| Hyperion7 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Atunci înseamnă că era un bădăran.
Într-adevăr,in ziua de azi cam greu cu abordările stil evul mediu (curtare,pusul accentului pe gesturile mici etc),in ziua de azi sunt promovate chestiile superficiale,materialismul,lipsa de tact etc(părerea mea)
Cert e că va veni el și un partener pe gustul tau, pentru că de obicei dai de o persoană fix când nu ești fixat pe asta.
Eu unul o zic din experiența,când am scăpat de fosta,am incercat sa combin fete, când am văzut că îmi iau fail peste fail, parcă îmi pierdusem speranța și când aproape m-am demoralizat, hop, a apărut cineva care mi-a schimbat perspectiva vieții.
Așa că na, tragi tu concluziabatting eyelashes

| sierra1 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Simplu:
pentru că "InAfaraTiparelor"- esti ignorat(a), nu se uita nimeni la tine"

| InAfaraTiparelor explică (pentru Hyperion7):

Am unul deja, caut sa fiu admirata de cat mai multi

| InAfaraTiparelor explică (pentru Hyperion7):

Sunt incurajata de el sa experimentez si cu altii doar ca ce crezi, numai specimene esuate. Unul a trebuit sa-l raportez la politie, altul mi-a reprosat fel si fel...

| Hyperion7 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Îmi sună a trauma din copilărie.
Chestia asta trebuie rezolvată intr-un singur mod, prin terapie.

| Hyperion7 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Adică relație deschisă?
Hmmm

| InAfaraTiparelor explică (pentru Hyperion7):

Ce trauma din copilarie? Argumenteaza

| InAfaraTiparelor explică (pentru Hyperion7):

Da,care e problema? Vreau si caut sa fiu apreciata pentru ca asta imi place, nu pentru ca n-am primit iubire de la parinti. Daca nu primesc ce caut si-mi, atunci e o drama.

| InAfaraTiparelor explică (pentru InAfaraTiparelor):

Ce caut si-mi place* - acum recunoaste ca oricine vrea si cauta atentie intr-un anumit moment, vrea intimitate, adulare si parteneri la discretie ca sa se simta speciali

| Hyperion7 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Mă gândesc că poate părinții nu ti-au oferit atenție destulă sau poate nu au fost disponibili emoționali și acum cauți să îți umpli golul de atenție, căutând-o din mai multe surse
Cel puțin cam asta mi se pare mie, acum na
Poate doar vrei tu atenție pur și simplu să fii in centrul atenției din mai multe unghiuri, nu pot ști exact

| Hyperion7 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Nu e vreo problema.
Înțeleg, atunci na, poate că nu cauți unde trebuie persoane, doar o părere

| InAfaraTiparelor explică (pentru Hyperion7):

Am scris mai sus motivele. Parintii m-au tratat si ma trateaza ireprosabil. Pur si simplu e pofta feminina, pe care orice femeie o are de cand da de pubertate.

| Hyperion7 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Hmmm,bine de știut

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Ce stupidă e situație in care te pui singur/ă!

Apreciezi ca NEFOLOSITOARE propria ta banalitate, citată, scrisă cu mânuța ta. Halal memorie (n-)ai

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Inseamna ca te lamentezi degeaba, in loc sa-ti astepti sansa.Persoana potrivita te va vedea indiferent daca esti imbracata fancy sau porti haine care te fac sa te amesteci usor in multime.Stiu ca e foarte greu de crezut in acest moment, dar incearca sa ma crezi.

| InAfaraTiparelor explică (pentru dullcat):

Ma vede partenerul de relatie deschisa si atat. Restul apreciaza cica in tacere dar asta nu reprezinta nimic.

| InAfaraTiparelor explică (pentru dullcat):

Nu exista alta persoana potrivita care sa ma abordeze indiferent, crede-ma. Zici ca e un facut sa nu mai am vreo sansa, ci sa ma usuc incet si sigur. Daca era dupa vorba ta, aveam barbati la discretier ani la rand!

| dullcat a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Barbati la discretier ani la rand? Gandesti cam superficial si cu siguranta si asta isi pune amprenta in toata problemele descrise aici pe TPU. Apoi, filmele xxx sunt fake.Multe lichide sunt adaugate ulterior, dupa ce se ia pauza, dar conteaza mult si lumina, cadrul etc. iar oamenii aia nici nu simt placere de multe ori, ba chiar mimeaza gemetele, orgasmul etc.Esti naiva rau daca ai impresia ca totul e real si nu regizat exact ca orice film.

| Lioana a răspuns:

Inseamna ca pe strada treci pe langa oameni normali. Nu e normal flirtul pe strada.

| InAfaraTiparelor explică (pentru Lioana):

Dar cand tiganii urati parosi si burtosi santieristi fac pupici spre mine e normal? Daca era unul bine facut, tinerel sau apropiat de varsta mea si frumos la fata era visul pe pamant!

| InAfaraTiparelor explică (pentru InAfaraTiparelor):

Cu cat mai multi frumusei sa flirteze spre mine pe strada, in metrou si altundeva, cu atat mai bine! Asta imi doream de foarte multi ani si degeaba.

| Lioana a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Pai nu e normal. Doar oamenii de joasa speta fac asa ceva. Un om normal si decent nu te va aborda niciodata in felul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu te expui pe retelele de socializare si nu stie nimeni de tine!

| InAfaraTiparelor explică (pentru anonim_4396):

Am fost expusa ani la rand pe social media si nimic, crede-ma. Am renuntat la ele din cauza asta, nu sunt utile pentru ce au fost concepute. Sunt ca si cum n-as fi cu toate ca sunt acolo prezenta, mai accept cereri de prietenie, mai discut...Astea sunt de domeniul trecutului.

| Celdrept a răspuns:

Și eu sunt puțin frumos și de când am anxietate și depresie nu mai mă bagă nimeni în seamă,înainte o mulțime de fete se bagau cu mine in seamă dar nu le dădeam eu nici o atenție că eram cu nasul pe sus acum karma m-a răsplătit!
Da, eu cred că poate fi de la blesteme, daca te-au blestemat parintii și au fost îndreptățiți atunci se lipesc blestemele, și în cazul meu a fost la fel și s-au lipit toate blestemele cuvânt cu cant rostite de mama mea și îmi merit sincer soarta! Dumnezeu nu mai mă iartă pentru ce am făcut!
Daca ești frumoasă și nu ești proasta rău sau nebună atunci poate fi de la blesteme, cred că un preot cu har te poate ajuta și multe slujbe și să te căiești, rogi sa fi iertată.

| InAfaraTiparelor explică (pentru Celdrept):

Daca ești frumoasă și nu ești proasta rău sau nebună atunci poate fi de la blesteme - stiam eu ca era ceva din aceasta cauza; credeam ca era doar o speculatie

| Celdrept a răspuns:

Daca faci cinste cu un meniu de la MC mă dau eu la tine daca ești din Timișoarahee hee

| InAfaraTiparelor explică (pentru Celdrept):

Haha,am uitat sa rad. Nu sunt din Timisoara, sper ca nu insinuezi vreo gluma proasta cu asta.

| EestiSodalane a răspuns:

De ce simți nevoia sa se uite lumea la tine? Întrebarea asta ar trebui să ți-o pui prima și prima dată

| InAfaraTiparelor explică (pentru EestiSodalane):

Pentru ca arat bine si sunt unica la trasaturi. Frumusetea a fost lasata cu un scop.

| EestiSodalane a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Dacă crezi deja că arăți bine de ce ai nevoie de atenție și validare?

| Motisor a răspuns:

Înseamnă că tu vrei să fii băgată în seamă dar tu nu bagi pe nimeni înseamnă. Dacă nu vorbești nu te bagă nimeni în seamă doar pentru că treci tu pe stradă. Când a fost ultima dată când ai abordat tu pe cineva?

| InAfaraTiparelor explică (pentru Motisor):

Eu sa abordez pe cineva pe strada ar fi considerat suspect, oricat de politicoasa as fi, chiar daca as vrea, cu toate ca nu urmaresc nimic diabolic.

| InAfaraTiparelor explică (pentru Motisor):

As aborda pe multi indiferent de varsta, doar ca oricat de bine as spune si oricat de ingrijita as parea, pare ca e degeaba.

| InAfaraTiparelor explică (pentru Motisor):

O fi ceva la nivel de aura? Cineva din familie a spus ca ar pleca de acolo.

| Motisor a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Lucrurile acestea se întâmplă doar în mintea ta, nu o sa considere nimeni suspec nimic, nu te urmărește nimeni pe stradă să vadă ce faci și nu îi pasă nimănui cum ești îmbrăcată și cum arăți dacă nu începi să vorbești cu cineva.

Mi s-a întâmplat să mă abordeze fete pe stradă (deși de foarte puține ori), dar nu a fost absolut nimic suspect, fie mi-au facut un compliment fie am purtat o conversație normală despre vreme, despre sărbători etc.

| InAfaraTiparelor explică (pentru Motisor):

"Lucrurile acestea se întâmplă doar în mintea ta" - atunci explica-mi cum de mi-a spus cineva ca e de la "aura"? daca ceva s-a intamplat si m-a afectat inseamna ca exista, nu este o iluzie, ce ai?

"Mi s-a întâmplat să mă abordeze fete pe stradă (deși de foarte puține ori), dar nu a fost absolut nimic suspect, fie mi-au facut un compliment fie am purtat o conversație normală despre vreme, despre sărbători etc." - asta e minunat! e ceva cat de cat spus sincer, nu cu urmarire de ceva!

| InAfaraTiparelor explică (pentru Motisor):

N-ai fost batjocorit, asta conteaza

| InAfaraTiparelor explică (pentru Motisor):

Te rog sa citesti si restul comentariilor(daca ai timp) si sa argumentezi pe acest subiect. E necesar.

| SimonaBubu a răspuns:

Și nu ar trebui sa te bucuri ca nu pățești nimic, mai ales ca ești și sexy? Nu e un blestem ci o binecuvântare la cata perversitate și pedofili sunt în lume.

| InAfaraTiparelor explică (pentru SimonaBubu):

Si cand voi fi alba in cap sau partial cheala si cu pieile atarnate? Nu voi mai vrea sa ies din casa oricum si va fi teroare!

| Cristi9997 a răspuns:

E cauza-efect. imaginează-ți ca un tip asa și asa se duce și baga în seama fiecare pitipoanca care ii iese în cale.

Exista șanse destul de mari mai ales dacă e noapte sa-i dea alea niște priviri... exact ca la un boschetar care cerșește altceva decat bani. Și dacă tot încearcă sau zice unele chestii sa mai fie și batjocorit și umilit pentru ca ghici ce? A încercat sa se bage în seama cu una de care ea nu se simte atrasa...

Si eu vreau multe de la viata.
Vreau o puștoaică de 17 ani cu un tata milionar care sa se bage în seama cu mine și sa ne plimbam pe o insula cu iahtu.

| asinedthereal a răspuns:

Nu doar fizicul contează la un om. Degeaba ești frumos /frumoasa dacă nu știi sa porți un dialog cu cineva. Frumusețea fizica e un bonus la pachetul întreg, un ambalaj. Scoate-ți din minte ideea ca e blestem sau nepăsare. Nimeni nu o sa vina la tine sa te oprească pe strada sa ți zică cât de frumos /frumoasa ești, oamenii au alte preocupări. Din momentul în care deschizi gura să vorbești vei fi observat/ă.

| InAfaraTiparelor explică (pentru asinedthereal):

Atunci explica-mi cum de partenerul meu a fost abordat pentru o poza deoarece arata diferit dar respectiva nu ii cunostea personalitatea, ci doar eu? Personalitatea lui cam lasa de dorit in ochii multora, dar e ceva care ii acopera personalitatea aia mai putin apreciata.

| InAfaraTiparelor explică (pentru asinedthereal):

Pot purta un dialog cu cineva aratand bine totodata daca exista respect reciproc in comunicare. Daca incepe sa ma batjocoreasca pe fata sau altele se cam schimba scenariul(nu, nu iau la bataie, dar ce am de spus zic, adica nu ma las calcata in picioare). Insa...de la a fi observata pana la conversatie in cazul meu este cale imposibila, dar pentru altii vine natural.

| asinedthereal a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Sunt gândurile tale? Tu gândești asa sau ți s-au spus lucurile astea?

| InAfaraTiparelor explică (pentru asinedthereal):

Sunt gandurile mele, dupa multele calcule. Cine sa mi le bage in cap? Tata mare?