| TraficantDeVise10 a întrebat:

Dati'mi probleme de logica, in genul: "Ai 20 de porci pe care trebuie sa ii tai in 5 zile, iar numarul din fiecare zi sa fie impar.Raspunsul:NU EXISTA! Cele mai multe probleme primesc funda.Scrieti si raspunsul la problema.

3 răspunsuri:
| AngelaZero a răspuns:

Sunt 10 pesti intr-un acvariu. 2 se ineaca. cati raman?
raspuns: pestii nu se ineaca

sunt 10 ciori pe un fir de electrica. impusti una, cate raman?
raspuns: niciuna, restul se sperie si zbor

ion si draga lui erau in camera. cineva suna la interfon si ion coboara. cand urca sus, draga lui era moarta. apa si cioburi peste tot. ce s-a intamplat?
raspuns: draga lui ion era un peste si cand a deschis usa, a dat peste acvariu, care a cazut si s-a spart.

ion si maria sunt morti, dezbracati, apa si cioburi peste tot. ce s-a intamplat?
raspuns: ion si maria sunt pesti, si acvariul a cazut si s-a spart.

in desert, langa o duna de nisip e un om mort, dezbracat, langa el e un bat. ce s-a intamplat?
raspuns: era intr-un balon cu aer cald cu inca 2 oameni. cum venea o duna si-au aruncat hainele, dar tot zburau prea jos. asa ca au luat 3 bete si au tras la sorti care se arunca din balon, s-ai salveze pe ceilalti 2. omnul mort e cel care a tras batul scurt.

| anton_9274 a răspuns:

25 de porci cate trebuie, sa tai in 5 zile, iar nr sa fie impar...

| edydeea a răspuns:

1.Esti intr-o padure inconjurat de multi lei.Ce faci?
Raspuns:Ii aduni.

2.O lumanare arde Intr-un minut 100de lumanari in cat timp ard?
Raspuns:tot intr-un minut

3. Un mosneaga pleaca la piata cu un cos.In cos se afla 2 rate, 2 cocosi, 1 gaina si 3 gaste.Cate picioare merg la piata?
Raspuns 2 picioare ale mosneagului

4.Ghicitori:
1. Are cap nu are picioare dar tot merge la plimbare rozalie la culoare dupa ea femeia moare?
Raspuns:bacmota de 10 lei rozalie cu cap.

2.Are cap, maini si picioare dar nu merge la plimbare?
Raspuns:Statuia.

3.Mama lui Ionel are 4 copii:Maria, Vasile si Gheorghe.Care e al patrulea copil?
Raspuns Ionel

Funda?