| SilentRain a întrebat:

De cât timp aveți permis de conducere?
Ce model de mașină ai condus pentru prima data?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din aprilie 2011.
Prima data cred ca am facut cateva plecari cu Skoda 1000MB (google it), apoi m-am format putin pe Dacia 1300, dupa care am inceput sa conduc de toate in preajma unui atelier de mecanica (Golf 3, Opeluri, Golf 4, o multime de Dacii, etc).
Scoala de soferi am facut-o pe Logan diesel din 2008-2009, iar in primele luni de permis am circulat mult cu:
-Ford Orion 1.8D
-Dacia 1300
-Golf 2 GTD.
Apoi am primit de la parinti "masina" separata, o Dacie 1310 TLX tipla, dar cu toane. Dupa aia deja mi-am facut parc auto, in primii 2 ani de permis (Mercedes W124, Vectra A 1.7 TD, Astra F 2.0 turbo).
Dacia 1300 am accidentat-o la 15 ani, atunci am constientizat cam care e diferenta dintre GTA si realitate. Am pastrat masina, o am si acum. Vectra A si Mercedesul m-au impresionat ca masini, dupa ele mi-am format preferintele. Nu le mai am, dar am cumparat mai tarziu o alta Vectra A 1.7 TD, si mai draguta decat prima, si am de gand sa o tin mult si bine, chiar daca am altele mai noi.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Din octombrie 1989. Masina de scoala era o Dacia 1210 din 1986, refuzata la export Canada. Avea servofrana si o cutie de viteze care mergea usor. Pe urma am trecut pe Dacia 1310 (1985) a lui tata care avea doar 4 trepte cutia si mergea greu in plus nu avea nici servofrana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De un an îl am şi am condus o grămadă de maşini. Am început cu golf 3 câteva zile, iar apoi am rămas pe dubă mercedes sprinter. Conduc orice, benzină, motorină. E o pasiune pentru mine. Dacă îți place, nu mai contează nimic

| IonutCG90 a răspuns:

~13 ani;
~Citroen C3 cred;

| shrink a răspuns:

Eu iti pot spune de cat timp nu mai am carnet