| mgtow a răspuns:

Curiozitatea ii omoara

| RAY a răspuns:

Nu au empatie simplu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu fii prins repede, trebuie să fii inteligent.

| Celcestietot a răspuns:

Au jurat să se răzbune într-o bună zi din cauza unei traume cauzate de ceva. Ei se documentează ca să le iasă planul cat mai bine și să aibă metode eficiente. Pare logic, nu?

| SilentRain a răspuns:

Poți să ai un Ia mare, dar sa ai inteligenta emoțională scăzuta

| SG1995 a răspuns:

Cum a zis SilentRain IQ e irelevant în acest caz, lor le lipsește EQ-ul și empatia.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

thinking posibil că deoarece unii se enervează ușor sau n-ar fi înțeleși de familie, prieteni, etc.

| PumpkinDoll a răspuns:

Poate au un anume scop si trebuie sa omoare sa atinga acel scop, cine stie care poate fi scopul daca sunt foarte inteligenti. Zodiac cred ca e unul dintre ei, mai era un film ''Parfume, the story of a murderer''

| Arrakis a răspuns:

E adevarat ce au zis userii de dinainte cu lipsa de empatie. Inteligenta nu este uniforma. Are multe straturi, iar la unii oameni se ajunge intr-o directie chiar...nefasta.
Desigur ca un criminal cu performante, sa zic asa, are si ceva inteligenta (implicit un skill extraordinar intr-un domeniu).
Inteligenta si bunatatea nu merg mana-n mana, din pacate, dar prostia si rautatea mult mai frecvent.