| Joker3134 a întrebat:

Explicati-mi si mie ce este interhshipul?

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

As putea, dar imi e lene, deci...

https://www.hipo.ro/......in-cariera

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Pai te primesc daca esti student, si de anul 1. Dar nu poti face internship la inginerie daca nu esti student la inginerie.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Cum am mai spus, de la 0 ca ce? Ca cunostinte despre ce o sa faci acolo si ce o sa te invete aia? Da. Dar vorbeste cu "angajatorii" care o sa iti dea mai multe detalii.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Pai te invata ca dupa ce faci partea de programare pe care o ai, aceasta trebuie dusa si trimisa la nu stiu cine, vorbit cu nu stiu cine din nu stiu ce tara. Organizarea ti-o explica pas cu pas.

Dar nu o sa iti exploce ca tu trebuie sa pui 0 in loc de 1 undeva, asta ar trebui sa stii tu de ce, be baza a ceea ce ai invatat.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Poti sa lucrezi si cu bani, unele sunt platite. Nu doar inveti... faci ceva pentru ei. Acesta este mai mult un fel de schimb pe schimb. Ei te invata sa faci ceva pentru ei (sa zicem un proiect). Acum nu o sa stea sa isi ocupe timpul numai de tine, ca dupa poate pleci, si au invatat degeaba la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Pai nu te angajeaza nimeni daca nu stii nimic din facultate, nici pe internship. Iar in cazul celor care o fac... inseamna ca sunt dispusi sa iti arate de la 0.