| spOOki96 a întrebat:

Funda.Cum era scoala din trecut si cum e scoala din prezent?

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Pai scoala in trecut era scoala in adevaratul sens al cuvantului nu ca acum ca lasa ca are tati bani si nu stiu ce.Inainte nu mergea ca acum cu cadouri c sa iti puna profesorii note mari se invata cu adevarat si nu luai un 5 asa usor.Pentru 5-ul ala munceai nu gluma acum e trai-neneaca.La scoala in ziua de azi te duci pentru a-ti etala masinile si tinutele de la celebrii designeri iar cartea pauza, unii numai o scot si o pun in ghiozdan.Inainte nu puteai sa intorci cxapul in momentul in care dadeai test acum harmalaie totala.Un lucru bun in ziua de azi este ca profesorii nu te mai bat cu violenta nu sunt de acord si da, exista si azi genii pe care unii ii considera tocilari si na nu chiar asa trendy, insa copiii aia muncesc de 1000 de ori mai mult acasa si se strofoaca pana cand considera cu stiu, uite geniile de genul acesta trebuie apreciate.big grin