| eumi a întrebat:

In ce zodie este cineva nascut pe 20 ianuarie: Capricorn sau Varsator?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Problema este controversata. Unii astrologi sustin ca data de 20 ianuarie apartine zodiei capricorn, iar altii ca, aceasta zi ar apartine zodiei varsatorului. Eu am o carte denumita "Horoscop Universal pentru noul mileniu", scrisa de Geraldine Rose si Cassandra Wilcox unde ziua de 20 ianuarie apartine la zodia capricornului, zodie care incepe la 22 decembrie si se termina inclusiv pe ziua de 20 ianuarie, zodia varsatorului incepe din 21 ianuarie.

Daca vrei sa verifici, trebuie sa te uiti si in horoscopul dat in saptamanalul cultural, stiintific independent "Magazin", in care se trece zodia capricornului cu doua data diferite 21-22 decembrie pentru inceput si 20-21 ianuarie pentru sfarsitul zodiei.

Stii astrologia nu este chiar o stiinta exacta, motiv pentru care fiecare astrolog face o intrerpretare proprie asupra influentelor astrelor asupra personalitatii indivizilor nascuti in anumite zile ale anului.Fiind oricum la sfarsitul perioadei persoana nascuta in 20 ianuarie are caracteristici si din capricorn dar si din varsator. Se poate verifica citind ambele horoscoape si comparand influientele pe care le are persoana respectiva din zodiile respective. Daca imi trimiti adresa ta de E-mail pot sa-ti trimit un horoscop care este mai special pentru ca indica caracteristicile zodiacale pentru fiecare zi si atunci poti afla lucruri mai interesante.

52 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sora mea este nascuta pe 20 ianuarie si va spun ca este varsator

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E varsator.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca u tot pe 20 ianuarie si tot asa am fost nedumerit cu treaba asta.pana la urma am gasit un site si m-am calculat data nasterii sunt capricorn(decada3)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn

| alecs_6027 a răspuns:

P 19 ->capricorn... p20->varsatorwinking

Alte răspunsuri
| Paula_4985 a răspuns:

Este Varsator, fiindca eu m-am nascut pe data de 19 ianuarie ultima zi din capricorn si in 20 incepe varsatorulhappy

Alte răspunsuri
| Iulia_Simion_1976 a răspuns:

Raduiuliaiulianmihai80@gmail.com

| AndaSexxy a răspuns:

Depinde de ora... si eu sunt pe 20 ianuarie dp ora la 13:50 ceea ce inseamna ca sunt varsator happy mi s-a facut astrograma si sunt 65% varsator, 30% capricorn si 5% gemeni (ascendentul)...asta cu aproximatie.

| beatrice_4816 a răspuns:

Esti in zodia varsatorului eumio!

| aiCuraj a răspuns:

Si eu sunt nascut tot pe 20 ianuarie! Si sincer ma simt o combinatie din ambele! Este ciudat happy... Oricum din cate cunostinte am pot sa ti spun ca fiind nascut pe 20 ian poti fi ori una, ori alta.ori din ambele, tu trebuie sa stii ce fel de persoane esti si cum se potriveste cu descrirea zodiei...e simplu. o zi buna