| ღRαmøOoღ a întrebat:

La scoala ne-a pus sa confectionam un instrument muzical... si nu stiu ce, m ajutati? deci ce imi trebuie sa-l confectionez si cum il folosesc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Maidanezul a răspuns:

Fa si tu un nai, iei niste tuburi de pix sau de teava de electrica (dar subtire )le lipesti la fund sa nu iasa apa le lipesti pe un plastic si gata pui 12 tuburi din ce in ce mai scurte si ai diferite note muzicale pentru efecte speciale poti pune si nitica apa.in tub si se modifica tonalitatea cu 10 lei te scoti sa le infunzi o poti face cu dopuri de cauciuc taiate sau de pluta le mai dai cu aracet.Nu ai suport le pui pe toate pe masa si le legi cu izolier band si vor sta lipite.Un fluier se face greu tot naiul este cel mai usor tubul de electrica il iei de la piata sau magazin este ieftinache