| anonim_4396 a întrebat:

Mă tot întrebam: de ce nu se mai pune preț pe calitate când se fac emisiuni, videoclipuri, melodii sau filme?
De ce se scot filme și melodii de duzină, parcă făcute în 5 minute și aruncate pe TV?
Nu zic că nu există și melodii, filme si emisiuni faine, doar că au un public restrâns.
De ce a izbucnit după 2010 (părerea mea) această goană după senzațional, clickbait și evident, bani?
De ce se promovează atât de intens materialismul și superficialitatea?
Oare e din cauza marii recesiuni din 2008?
De acolo credeți că a pornit totul?

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

Doar uite ce pot să facă unii folosind muzica https://m.youtube.com/watch?v=cC3jukRVclc

După ceva vreme a fost împușcat în cap, mă întreb de ce.
Iar lista poate continua dar nu are rost.
Nu e în favoarea lor să fim "woke", nu ne vor deștepți, să ne înțelegem, de aia nici nu promovează asta.

3 răspunsuri:

Ia încearcă să produci ceva, orice de calitate şi vezi cui poţi să vinzi.

De asta.
Oamenii vor ieftin şi bun, nu calitate.
Ce se vinde, aia se produce.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Raspunsul se afla tot intr-un film :
Idiocracy (2006)

| EntertainYou a răspuns:

Eu o numesc "muzica de consum".
Pentru ca toate astea se invart in jurul consumerismului (adica tot materialism si superficialitate).
Eu nu cred ca e din 2008...sau nu neaparat sa aiba legatura cu acea criza...ci pur si simplu cu evolutia social media/platformelor de streaming/YouTube, etc.

De exemplu, Netflixul e plin de material de duzina. Prea putine seriale sau filme care merita urmarite (adica alea produse de ei).