| monicaaa17 a întrebat:

Nu considerati ca pedepsele pentru pedofilie sunt extrem de mici? Primesti maxim 5 ani de închisoare, dar poți scapa si fără nimic si totuși ai nenorocit viața unui copil.Sincer nu înțeleg ce e in capul celor care au dat astfel de legi. Daca ar fi după voi,ce pedepse le-ati da pedofililor?
Eu as vrea sa fie castrați,dar nu chimic, ci fizic ca sa simtă si ei o pare din durerea pe care a simțit-o victima.
La fel si pentru crima, eu cred ca acei oameni nu ar trebui sa mai vadă lumina zilei.Ar trebui sa fie inchisi pe viața.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea nici nu sunt pedofili, daca ești atras de ceva nu vrei sa violezi, își aleg prada mai slabă din punct de vedere fizic pentru că nu se poate apăra atât de ușor ca o femeie. Ce mă amuză e că toți lu-ati apărarea victimelor și parcă a-ți empatiza cu ele, dar 9 din 10 ca voi nu a-ți fii in stare sa suportati o persoana cu ptsd.

| doctorandus a răspuns (pentru Drimmero):

Cum au zis aia care au sustinut ca au fost abuzati sexual de Michael Jackson: noua ne-a placut ce ne facea, nu ne-am dat seama ca e ceva rau. Si pe urma zic ei ca au mintit la proces ca sa-l apere pe Michael.

Faza la care Oprah Winfrey a comentat ca la fel a fost si cand ea a fost abuzata sexual: era ceva placut.

Deci daca al tau copil n-a fost abuzat de un violator sadic, copilul va tine cu pedofilul, nu va tine cu tine. Deci de ce nu-ti spune de relatie? Pentru ca al tau copil nu vrea ca relatia cu pedofilul sa inceteze.

| Sofer a răspuns:

Pai pe viata ar trebui închiși. Ei după ce fac acei 5 ani de închisoare tot la vechile obiceiuri se întorc. Am văzut asta într-un episod de CSI.

| doctorandus a răspuns (pentru Drimmero):

Uita-te la https://www.youtube.com/watch?v=OQcbtLOcHtg

Este vorba de doua femei care au fost abuzate sexual de calugarite cand erau copii (adolescente). Ele marturiseau ca le placea, se simteau speciale, libere si iubite. Si le iubeau pe calugarite.

Expertii spun ca victimele abuzurilor sexuale asupra copiilor marturisesc ce s-a intamplat dupa varsta de 50 ani.

| doctorandus a răspuns (pentru Sofer):

Vezi raspunsurile mele de mai sus.

| Drimmero a răspuns (pentru doctorandus):

Maicutele astea mi se par dubioase rau si definitia falsitatii cumva, nu toate dar cu siguranta multe, ce fac ele impreuna cu calugarii in manastiri probabil depaseste orice moralitate (sunt atatea cazuri in lume), foarte bine ca se distreaza intre ei acolo, doar sa nu mai promoveze un ''bine'' al lor, le dicteaza prostilor ce sa faca si ei nu au treaba. Foarte fatarnici, pedofilia, curvia si tot ce blameaza ei o practica, incep sa cred tot mai mult ca religia e doar o perdea pentru a ascunde multe aspecte.