| Doarunaltutilizator a întrebat:

Intrebare pentru fete dar banuiesc ca si baietii pot raspunde aici si daca se poate as prefera ca raspunsurile sa nu fie in bataie de joc si daca nu aveti ceva inteligent de spus nici nu va mai obositi sa scrieti ceva.

Fetelor,voi ati prefera un baiat materialist cu multi bani dar care este un badaran,un lenes si i-ati suporta toate mitocaniile doar pentru ca ar avea un bmw si multi bani si v-ar face toate poftele si a-ti trai bine cu el probabil din punct de vedere finaniciar si asa mai departe sau ati prefera un baiat ok,cumsecade,politicos si cu care v-ati simti bine dar care sa nu aiba multi bani la el_
Voi in situatia asta a-ti pune banii pe primul plan si nu fericirea voastra_
Sigur unii sigur o sa spuneti ca banii aduc fericirea sau ca banii sunt mai importanti dar eu zic sa va ganditi mai bine de doua ori.
Astept alte raspunsuri si alte pareri, ceva nou.

Răspuns Câştigător
| Emima27 a răspuns:

Buna. Eu sincer as alege baiatul cumsecade pentru ca ma enerveaza la culme oamenii aroganti. Nu as putea trai cu un badaran, pentru ca nu as putea sa-l suport.
Nu fac parte dintr-o familie super instarita, ci dintr-o familie cu o situatie ok si pot spune ca sunt fericita asa.
Prefer sa stau cu cineva care sa ma iubeasca. Pun pariu ca nici nu m-as descurca cu o vila sau cu un BMW pentru ca sunt cam neindemanatica si cred ca l-as strica laughing

41 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator explică (pentru anonimg):

Sunt de acord cu raspunsul tau.
Cine stie poate aceea fata a crezut ca tipu respectiv e alesul inimii sale si nu l-a cunoscut mai binr si nu ii stia caracterul sau nu poti condamna o persoana anume care a facut o greseala dar eu vorbeam de fetele alea care se marita din interes si pentru confortul lor si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

E a 2 oara cand spui ca baietii sunt mai perversi. Tu trebuie neaparat sa vezi telefonul unei fete de 20 de ani. Daca ai vedea ce poze au cu ele majoritatea nu ai zice numai despre baieti asta laughing.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonimg):

Din pacate nu mai sunt adolescentii atat de religiosi incat sa creada ce se spune in biblie sau sa creada in puterea lui Dumnezeu.
Unii chiar condamna biserica noastra sau asa ca este oarecum implicata in politica si ca din cauza religiei am ajuns unde suntem acum dar eu nu sunt de parerea asta.
Sunt convins ca Dumnezeu mai devreme sau mai tarziu candva o sa ma ajute sa imi gasesc sufletul pereche cineva care sa ma ajute si la bine si la greu mereu
As accepta defectele acelei persoane acelei fete ca ar fi bruneta ca ar fi grasa sau asa nu m-ar interesa tot ce ar conta este aa fie mereu langa mine sa ma ajute sa ma faca sa ma simt implinit si iubit si ma tina cu moralul sus si sa aiba incredere deplina in mine.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonimg):

O sa fac si eu compromisuri si daca si ea ar face la fel as fi si eu la fel pentru ea si as fi foarte loial pe cat posibil si as face-o si eu fericita jur asta pe cuvantul meu.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Ma rog poate mai sunt si alte lucruri pe care nu le stiu viata e insasi o lectie dar asta nu inseamna ca sunt naiv.
Nu stiu eu ce si cum stau lucrurile pe pamant in totalitate si nu am de unde sa stiu ce gandeste altul si ce ar vrea sa faca si sunt convins ca nici tu nu stii atatea lucruri despre anumiti oameni doar ni sunt Nostradamus.
Sigur tu esti mai experimentat decat mine ca poate ai o varsta mai inaintata dar sa recunoastem ca nimeni nu e atot stiutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Sa fi atotstiutor ar fi foarte plictisitor. Frica oricarui om de stiinta, ca intr-o zi le va sti pe toate si nu o sa mai fie nimic nou ce sa invete / descopere.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Cat despre sex nu prea ma preocupa asta acum mai e pana atunci eu nu sunt genul ala de baiat daca intelegi ce vreau sa zic eu nu as fi cu o fata doar pentru aspectul ei fizic sau pentru ca ar oferi partide bune de sex.
Eu ma ghidez dupa alte principii si dupa alte alea.
Asta nu ma face atat de naiv pe cat ma crezi tu sau altii dar aici tine si de felul de cum ai fost tu crescut si de ce caracter ai pana la urma nimeni nu e perfect.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Sunt multe alte lucruri care inca sunt nedescoperite viata e plina de surprize.

| anonimg a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu este bine faci compromisuri, deoarece asta înseamnă să renunți la principiile bune, sănătoase pe care le-ai acumulat până acum.
O fată care are o judecată sănătoasă este atrasa de un băiat care are principii sănătoase si care nu face compromisuri; adică nu cedează principiilor bune pe care le are.
Ca să-ti dau un exemplu, compromis înseamnă ca să renunți la Dumnezeu pentru o fată. Sau să începi să fumezi pentru cineva drag pentru ca să fiti amândoi la fel.
Dacă principiile tale sunt bune, atunci să nu faci compromisuri renunțând la ele, ci sa ramai statornic pentru că numai in felul acesta îl poti ajuta pe cel de lângă tine.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonimg):

Cred ca as prefera sa fac cum cred eu de cuvinta.
In anumite situatii as face compromisuri dar depinde si de cum ar decurge relatia respectiva, daca acele lucruri spuse de ea ar fi bune atunci le-as accepta dar daca ar fi total gresite si nu mi-ar convenii mie atunci nu.
Eu nu m-as schimba pentru nimeni, absolut nimeni daca asa am eu caractterul, mentalitatea si restul atunci asa o sa le am si in continuare, eu nu as renunta la ceva important pentru mine.
O sa vad eu pe parcurs ce o sa se intample dar nu am degand sa am mintea incarcata cu astfel de ganduri cu
ce ar fi daca_sau ce ar fi fost daca sau de ce nu am facut asa.
Prefer sa nu traiesc cu regrete si sa incerc direct, fara retineri fara sa ma gandesc la tot feluri de aberatii care nu ar face decat sa ma incurce.
Adica sa gandesc liber.

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu m-au interesat niciodata banii nimanui, banii ii facem amandoi, impreuna. Am avut oferte destule, doar ca orgoliul meu nu a lasat vreodata un barbat sa imi cumpere nici macar un suc. E de vina zodia big grin Eu pana nu simt banul meu muncit de mine, nu ma simt bine, iar mie nu imi place sa ma simt inferioara nimanui. Fiecare alege cum considera mai bine in viata, ca e bine sau rau, asta decide fiecare in functie si de perceptia fiecaruia. Specific ca exista si barbati care stau cu femei pentru bani, nu doar invers. Nu toata lumea gandeste la fel, daca unii se considera fericiti asa, pentru ce trebuie sa se mai gandeasca? happy Fiecare alege cum sa isi traiasca viata si nu e nimeni altcineva responsabil de alegerile lui.