Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Care e scenariul tau pentru o zi de Dragobete perfecta?

110 răspunsuri:
| rebecusca a răspuns:

La mare, la un hotel de 5 stele, el ma trezeste cu mic dejunul si cu un adorabil pisoi, care va fi copilul nostru, mancam si iesim pe plaja.Inchiriem un baldachin,luam inghetata,limonada,luam pranzul pe o terasa de pe plaja si tot asa...Dupa-amiaza mergem la hotel,ne schimbam,luam cina la o terasa mai luxoasa,ascultam niste muzica,apoi,ne plimbam pe faleza,ne uitam la tarabe... Apoi mergem pe plaja,ne asezam pe nisip,ne uitam la apus,iar el ma surprinde cu niste melodii cantate de el la chitara si imi da un superb lantisor cu pandantiv,in care voi gasi cel mai frumos si profund mesaj de dragoste,il imbratisez,ne uitam unul la altul,si avem primul sarut. Dupa,ii dau cadoul meu,dar el imi spune,,nu trebuia,tu esti tot ce-mi trebuie"il imbratisez,dupa un timp mi se face putin frig,imi da haina lui,ne ducem la hotel,in camera,unde vedem un film; eu adorm,el vede,ma pupa pe frunte, si ma duce in pat. Ziua perfecta, distractie si romantism de ala ca-n filmele de adolescenti. Sper ca prietenul meu va vedea comentariul si sa faca intocmai, dar mai am de asteptat mult, am 14 ani!

| emogirl1997 a răspuns:

Iesim in oras, iar seara cand ajungem acasa ne uitam la un film de dragoste :X

| motaaurelia a răspuns:

Un cadou, o invitatie la o cina romantica si o noapte de amor

| DeeaMack a răspuns:

Pai mai intai ma trezesc langa el si imi spune buna dimineata iubire imi face un mic dejun romantic cu totul taiat in inimioare dupa aceea ne dam reciproc cadourile eu un lant si o bratara din aur iar el inel si un buchet imens de flori cu o declaratie de dragoste iar dupa luam cina romantica impreuna de asupra blocului cu multe petale de trandafiri intr-un foisor iar langa noi un barbat imbracat in smoching care canta la vioara

| IFAA a răspuns:

Romeo si Julietahappy

| BubuuLoree a răspuns:

O plimbare seara in Paris!

| Cory_Corina_1974 a răspuns:

O surpriza placuta de moment..nu stiu.o cina romantica

| Gabriela-Mihaela_Văscu_1996 a răspuns:

Cel mai frumos e să te trezeşti în braţele iubitului, o rundă de pupăceala de dimineaţă, micul dejun la pat, cateva filme romantice şi restul zilei în braţele iubitului!

| Anna1511 a răspuns:

Pai sa fie o plimbare in parcul I.O.R. si sa imi ofere un trandafir.

| Danutza26 a răspuns:

Pentru inceput mergem sa ne plimbam intr-un loc romantic..pe strada noi doi apoi o cina.

| DorinAlexandrescu a răspuns:

Incepe cu un buchet de flori o dedicatielaughing (sau sa spui ceva frumos) O scoti la masa ( PS: tu platesti) O plimbare prin oras Si cam atatbig grin

| Cristinik_Cristina_1991 a răspuns:

O zi rezervata doar pentru noi, in care sa ne facem poftele

| dinartistul a răspuns:

Servitul cafelei la pat, oferirea unui mic buchet de ghiocei si o iesire in oras!

| mariutanuconteaza a răspuns:

O zi de neuitat si o seara romantica in doi

| OanaT a răspuns:

Ehe,dimineata micul dejun in pat împreună(dar desigur pregătit de El)..apoi..continuam cu ceva tandreturi. dupa mergem la o plimbare (cu bicicleta daca nu e zăpadă, iar daca e.o frumoasa bulgareala)luam prânzul in localul preferat... apoi vizionam un film de dragoste.(acasă sau la cinema, votam!). apoi ne mutam la bucătărie sa gătim împreună cina..apoi.desigur un pic de iubit nu strica(ce e mai bun rămâne la urma nu?)

| MnaMada a răspuns:

O zi in care sa ne comportam ca niste copii si sa ne bucuram din chestii marunte si fapte neinsemnate. Sa facem mancarea impreuna, sa ne batem cu faina, sa alergam unul dupa altul in parc etc.

| Suslac_Corina_1966 a răspuns:

O zi poate sa fie perfecta, indiferent ca este sau nu Dragobetele. Important este sufletul pereche.

| Raluca_Alexandra_1995_9MZ5 a răspuns:

O zi doar noi doi plimbandu-ne pe malul marii.

| Enigel68 a răspuns:

Undeva departe, la o cabană rustică, fără telefon, tabletă, televizor, doar el și eu față în față. Să savurăm un ceai sau o cafea și să vorbim mult ca doi prieteni buni și vechi!

| Matei_Larisa_1990 a răspuns:

Iesim sa bem un suc, dupa povestim

| Marius_Anghel_Tanase_1986 a răspuns:

O cina romantica si un film bun

| sexymamma a răspuns:

Un weekend la munte, cu o cina romantica, cu o sticla de vin rosu si o noapte fierbinte

| Geambazu_Raluca_1992 a răspuns:

Cum aman2 suntem foarte ocupati probabil ca ne vom intalni seara.Ar incepe cu o cina romantica, cateva discutii despre noi, glumele lui, atingeri usoare pe maini. Apoi mergem acasa si(.)mai departe nu pot sa spun

| papushikoo a răspuns:

Invitație la un spectacol cu tematică dragostea apoi organizarea unei cine romantice la un restoaran, multe cuvinte frumoase și complimente persoanei iubite...

| dewza a răspuns:

Iesim la un suc si o prajitura, ne plimbam prin parc iar seara ne uitam la filme romantice sau comedi :*

| LaraTM a răspuns:

Perfect ar fi ca in dimineata de Dragobete sa ma scuale cu un sarut, sa imi ofere un buchet cu trandafiri si crini(florile mele preferate, sa imi aduca micul dejun preferat, dupa care sa ne plimbam prin parc toata ziua, iar la apus sa ne asezam pe o banca sub un cires japonez si sa ma sarute.

| Du_Alina_1989 a răspuns:

O baie la piscina

| sophiepopovici a răspuns:

Unul in bratele celuilalt, toata noaptea, privind luna si stelele pe malul marii

| Kngooru a răspuns:

Un week-end la munte si o cina romantica intr-o atmosfera cat mai intima

| Tier_Natalia_1989 a răspuns:

Doar noi doi singurei la cabană la BÂLEA lac, mâncând căpșuni și...