Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Ce haine de sarbatoare ai purta de Dragobete?

108 răspunsuri:
| Luca_Ciprian_1980 a răspuns:

O camasa rosie si pantalon negru.

| ElenaSA a răspuns:

O rochie roz si bijuterii de la partener.

| Luca_Ciprian_1980 a răspuns:

Haine de culoare rosu cu alb ca ele semnifica dragoste si respect.

| elyd12 a răspuns:

O rochie roşie, culoarea dragostei.

| ijuuuuuuu a răspuns:

O rochie elegantă, culoarea roșie.

| Ariana_Malina_1968 a răspuns:

O rochita rosie

| teateutza a răspuns:

O sa port o bluza alba, pantaloni negrii si pelerina de ploaie rosie+bratari rosii, albe si negre

| Allexandra_Ally_1992 a răspuns:

As purta o ie alba

| Lovin_Ioana_1988 a răspuns:

O rochie neagra. probabil pana pe la genunchi.

| Maioru a răspuns:

Costum negru cu camasa bleu si cravata rosie

| Suslac_Corina_1966 a răspuns:

Poate costumul national..readaptat evenimentului.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Azi...astazi mi-s frumoasa
Am rochita si am basma
Parca m-as duce la coasa.

Dar stai, ca-mi vine mandru'
Din departare, parca-i scafandru.
Dar nu, e-mbracat la patru ace
Iar pe deasupra are vreo 5 cojoace.

E iarna dar...
Si bate vantul
Sa va-mbracati mai gros.
Lasa fustita si papionul
Frigul e manios.

| efunny a răspuns:

Sunt fata... deci as purta o rochie cu dantela rosie sau orce altceva elegant cu dantela rosie.

| Constanta0011 a răspuns:

O rochie rosie cu niste bijuterii cu cristale swarowski pantofi la fel rosii cu toc.

| andrei1237 a răspuns:

As purta o ie traditionala din zona in care vin si in picioare as lua opinci pentru a emana un aer de sarbatoare, care denota o atmosfera cum rar mai intalnesti in zilele noastre.Si mi-as mai lua si o pereche de pantaloni facuti manual la tesatoriile satului.

| andralada a răspuns:

Depinde unde merg... Daca as merge la o petrecere probabil o rochie scurta, iar daca as sta acasa probabil cat mai lejer gen un pulovar si blugi.

| Dumitru_Diter_1973 a răspuns:

Camasa rosie, pantaloni negrii si pantofi negri.

| Alexandra1596 a răspuns:

Dragobetele nu e o sarbatoare chiar asa de importanta pentru mine, dar as purta o rochita neagra cu inimioare rosii asortata cu un colier care are o inimioara pe el.

| digittex a răspuns:

O rochita rosie, pantofi si plic negru

| Mogoroase_Florentina_1992 a răspuns:

O rochita rosie.

| Neacsu_Adrian_1971 a răspuns:

Clar lenjerie erotica...

| BlackEyedGirl a răspuns:

O rochie mai draguta sau o bluza eleganta si colanti :/

| Funions a răspuns:

O rochie little black decupata in spate si cu decoltel, la care as asorta o pereche de pantofi cu platforme negri

| beatrice9849 a răspuns:

O rochita alba cu un sacou corai/rosu!

| senstein a răspuns:

Costum alb cu camasa rosie sau neagra, pantofi diesel anii 50-80 negri.

| BBBaaaBBByyyY a răspuns:

Blugi cu tinte si o bluza cu umarul gol happy

| Gabriela-Mihaela_Văscu_1996 a răspuns:

O rochiţă roşie că mă avantajează cu pantofi cu toc înalt de culoare neagră sau o pereche de colanţi din piele negri cu o bluziţă roşie şi pantofi roşii.

| lullaby23 a răspuns:

O rochie rosie.

| Andreea_Anghel_1988 a răspuns:

Port popular din Moldova

| faramatania a răspuns:

Un glamouros costum popular, piesă de rezistență și self-esteem.