| anonim_4396 a întrebat:

O sarbatoare "pagana" imbracata in haine crestine, nu este tot o sarbatoare "pagana"?

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar daca tot esti convins ca nu exista Dumnezeu, ce mai conteaza?!

| danay72 a răspuns:

Si daca are un singur lucru legatura cu paganismul, nu mai e in armonie cu Biblia si placut lui Dumnezeu.

| 4b a răspuns:

Nu haina il face pe omlaughing
Amu serios, daca tat esti crestin si vrei sarbatoare, macar serbeaza ce sta scris; da' nu ca omu' nu se multumeste cu atat, el vrea sa fie destept si agenta ii este plina de sarbatori ale nu stiu ce sfintilor... unde frate-i asta in Scriptura? nu stiu cum procedeaza ateii, insa e problema lor...fiecare e raspunzator pentru ceea ce face.
Sanatatewinking

| Mădă0611 a răspuns:

Crezi ca 98% dintre crestini, si sunt foarte indulgenta, nu stiu la ce te referi? laughing
Lasa, porcul sa fie bun, ieftin, daca se poate (eu m-as ruga sa fie, adica dupa n zile de mancat pateuri de post...), bradul frumos si vinul gustos, da-l in colo de Hristos (ca sa rimeze big grin)

| milan9 a răspuns:

Sărbătoarea Nașterii Domnului nu are absolut nimic păgân prin cinstirea ei. Nici măcar numele. Nici măcar profesorii universitari de la catedra de lingvistică nu cunosc originea reală a cuvântului Crăciun. Cuv. Crăciun este folosit aproape numai în popor. Denumirea corectă în Biserica lui Hristos este "Nașterea Domnului"!

| M25M a răspuns:

Nu conteaza, ne poticnim acum in detalii, cand e un pretext bun pentru haleala si betie mai conteaza ca e furata/imprumutata/copiata etc.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Daca vb de Craciun DA:
Vai de cei ce sarbatoresc craciunul in pacat!
Craciunul e o sarbatoare pagana normal.
Yea share His love! Speak of Him, from His birth to His passion, for this is the true gift! Honor Him in all your ways! Glorify His name!

http://pathwaytobliss.tumblr.com/......thanks-for

| DyNo a răspuns:

Ba da, este tot o sarbatoare diferita de Crestinism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da.dar care e acea sarbatoare pagana? ca eu ma bucur de toate mai puutin de cele imprumutate, si ma simt bine.si copii mei la fel.si vecinii si colegii mei la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| tinerelul a răspuns:

Mai, eu cred ca tu cand ai fost mic si ai facut baita ai avut o RATZUSHKA de aia mare si galbena, de plastic cu care ai facut valuri. PREA FACI VALURI.

| anonim_4396 explică (pentru tinerelul):

Ah Leoncio... m-ai atins la corason cu acele cuvinte "dure", bruta insensibila ce esti.

| abcabcabc a răspuns:

Craciunul este serbarea nasterii Domnului abgradata