| cretzufinish a întrebat:

Am citit pe net ca augmentin e un antibiotic puternic. Ce influenta poate avea asupra intarzierii menstruatiei daca am luat acum o luna in timpul menstruatiei si mi s-a oprit, iar luna aceasta intarzie? Poate fi si asta o cauza? Raspundeti daca vi s-a intamplat sau ati auzit, nu de pe net ca am citit destul. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca intarzierea e mica (2-3 zile) o poti da pe seama antibioticului luat luna trecuta sau a infectiei pentru care ai luat antibioticul.
O intarziere mai mare impune test de sarcina si vizita obligatorie la ginecolog. Poate fi o sarcina, o infectie genitala, o boala inflamatorie pelvina (daca ai si dureri), chisturi ovariene, etc. Nimic ce poate fi neglijat.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Scuza-ma, voi fi off-topic de data asta, dar ce legatura are menstruatia ta si antibioticele cu categoria la care ai incadrat intrebarea: Dragoste si Sex?

| mioara a răspuns:

Pentru aceste probleme du-te tu la un dr, apar diferite complicatii.

| cretzufinish explică:

Ma rog, poate trebuia la sanatate, dar am zis ca poate avea legatura si cu asta...ca poate e singura mea inspaimantare sa nu...Doamne fereste.
Are mai putin importanta categoria. La unii nu au legatura deloc.
Daca habar n-ai sa raspunzi nu te mai baga in seama. Multumesc

| doru58 a răspuns:

Du-te urgent la un doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta da.in general antibioticile au influenta asupra menstruatiei, poate sa o intarzie sau sa o anticipe, depinmde si de organism.Nu te ingrijora daca intarzie cateva zile.