| CristinaCibotari2000 a întrebat:

Mereu imi intarzie data menstruatiei sau isi schimba data, dar acum o luna am avut pentru prima data act sexual.
Totul s-a intamplat dupa 2 zile, dupa terminarea menstruatiei.
Nu a fost un act complet, deci nu a dat drumul
Am facut un test de sarcina si este o liniuta
Dar ma tot ingrijorez din cauza intarzierii menstruatiei, aveti vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma intretinerii unui contact sexual in ziua a 6-a sau a 7-a a ciclului menstrual (nu pot sti numarul zilelor de menstruatie), teoretic dar de regula si practic NU se poate forma si instala o sarcina chiar si in cazul in care a ajuns sperma in vagin. Fiindca In cazul tau nu s-a intamplat asa ceva, este IMPOSIBIL sa existe o sarcina asa cum a reiesit si prin rezultatul testului de sarcina, si in consecinta intarzierea menstruatiei se datoreaza pur si simplu unor dereglari hormonale care iti deregleaza lungimea ciclului menstrual. Multa sanatate!

1 răspuns:
| ElenaMara1995 a răspuns:

Probabil ai dereglatie hormonala. Cel mai indicat ar fi sa mergi la medic
Nu cred ca este vorba de o sarcina.
Succes drăguță