| sarbucristina a întrebat:

Am nevoie de sfaturi de la voisadSimt ca numai pot sa merg mai departe, sunt cu moralul la pamant de cand am pierdut persoana care o iubeam cel mai mult si la care tineam enormsadsi-a ales drumul lui si pe mine m-a lasat singura fara elsad.Au trecut 2 luni de cand ne-am despartit.El a fost cel care a pus punct relatiei noastre pentru ca mi-a spus ca numai simte ceea ce simtea pentru minesad.Nu as putea sa spun cata durere am avut in suflet si inca am dupa ce am auzit aceste cuvinte de la el.Prima mea iubire el a fost.Am fost impreuna un ansad.
In tot acest timp am incercat sa lupt ca sa il aduc inapoi in viata mea,dar degeaba ca el numai simte nimic pentru minesad
Mi-am pierdut orice speranta, numam am putere sa fac nimicsad odata cu plecarea lui parca a luat ceva cu elsadmi-a lasat un gol imens in suflet care nu se va vindeca niciodatasad.
Nu pot sa stau fara elsad simt ca viata mea fara el nu are nici un rostsad. Timpul se scurge iar eu nu pot face nimicsad.Nu imi pot concepe viata fara elsad. fara el nu pot merge mai departesad.
Ce as putea face ca sa ies din starea asta?sadsimt ca numai potcrying
Va rog am nevoie de sfaturi
Fara raspunsuri in bataie de joc, va rog multsad

5 răspunsuri:
| Halmarion a răspuns:

Nush..Nu iti place si de alt baiat?big grin sau daca esti o fire mai rea poti sa il faci gelos :X:X..Asta ne enerveaza pe noi baieti tonguetongue, sau daca nu iti place de nimeni si esti o fire buna incearca sa stai de vorba cu parinti, frati si poate poate cu prieteni big grin si vorbeste si tu cu fetele si intreaba si tu cine te mai place happy ai sa vezi daca te recombini sunt sigur ca o sa treci usor usor big grin! Si nu fi suparata viata mergeee big grin

| adyii a răspuns:

Sa uit incet incet petreci mai mult timp cu prieteni colegi mergi la suc cauti pe cineva sa te sustina nu sta asa ca plangi o vreme multa fii calma

| alixD a răspuns:

Pai in momente din astea cel mai bine ar fi sa vorbesti despre ce ti se intampla cu familia, prietenii cei mai apropiati tie.Prin comunicare timpul va trece si u il vei uita usor, usor.Stiu cum este mi s-a intamplat sunt in pielea ta dar nu ai altceva de facut decat sa il uiti si sa speri ca intr'o zi iti vei gasi alesul si acet tip v'a regreta ca ti'a dat papucii.Bafta multa chiar ai nevoie. :*:*:*:*:*:* :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:XX:X:X

Răspuns utilizator avertizat
| Euletitia a răspuns:

Buna! Sfatul meu since3r e sa incerci a nu te mai gandesti asa mult la el, la momentele frumoase petrecute impreuna in cursul acelui an de relatie, la iubirea care ai simtit-o pentru el si inca o mai simti. Nu te sfatuiesc sa iti faci un alt iubit, nu ai face decat sa stai cu el in timp ce te gandesti la fostul, in timp ce poate el ar sta cu tine pentru ca te iubeste cu adevarat si altfel ai rani o persoana nevinovata, pentru ca tu acum nu poti oferia altuia iubire. Dupa un timp, cand vei reusi sa-l uiti pe fostul, cu siguranta te vei indragosti din nou si te vei putea implica in alta relatie, dar clar nu acum. Ce iti recomand s afaci e sa te ocupi de scoala/facultate/serviciu pentru a obtine cat mai multa satisfactie profesionala. Daca etsie eleva, invata cat mai bine si propuneti sa obtii numai note mari si sa iei cu bine examenele ( Evaluarea Nationala sau BAC-ul, dupa caz), daca esti studenta implica-te in proiecte studentesti, mergi la cursuri si seminarii si inceope sa inveti ceva pentru sesiune inca de pe acum, ca sa iti fie usor atunci, daca esti las erviciu mobilizeaza-te si lucreaza eficent, poate obtiii chiar o promovare. Apoi, petrece cat mai mult timp cu prietenii, cu parintii, cu fratii/surorile(daca ai) si incearca saiti construiesti relatii cat mai puternice cu toti acesti oameni importanti din viata ta. Ofera-le ajutorul tau in tot ceea ce au nevoie, sustine-i mereu, distrati-va si simtit-va bine impreuna. Ti-ar prinde bine si un animal de companie, poate chiar ai unul, daca nu, iti poti cumpara, pentru ca e o responsabilitate placuta, care te binedispune mereu. Cultiva-ti hobbyurile, citeste cat mai mult genul de carti preferat, asculta muzica care iti place, iesi in oras cu prietenii sau cu familia, mergeti al film, la suc, la plimbare etc, inscrie-te la cursuri de machiaj profesionist, de spaniola/italiana/portugheza, de fotografie, la un sport sau la orice crezi ca ti-ar placea si te-ar atrage cu adevarat. Ai grija de tine si numai bine iti doresc!