| sarbucristina a întrebat:

Cum as putea sa trec peste o despartire dureroasa?sadL-am iubit atat de mult si inca il mai iubesc desi el a ales alt drum si numai suntem impreuna.Primul meu prieten,primul care m-a invatat atatea,care era mereu langa mine,care ma sustinea,ma ajuta cand imi era greu, care ma lua de mana si imi spunea"o sa fie bine", primul de la care am invatat atatea lucruri si care din pacate l-am pierdutsad. Dupa un an de relatie el mi-a spus ca numai simte ceea ce simtea pentru mine si ca relatia a fost o greseala.Nu pot sa spun cata durere am in suflet de cand am auzit acest lucru.Au trecut 2 luni de cand ne-am despartit si eu tot nu mi-am revenitsad.
Imi este dor de elsad.El s-a schimbat foarte mult.Stiu ca el nu este asa dar din cauza prietenilor lui s-a schimbatoh go on.Stiu ca ei l-au influnetat si ma doare ca ii asculta pe eisad.
Totul pare atat de trist si de gol fara el.Nimic numai este la felsad.
Practic numai am nici o speranta numai am nimic.Vad cum fiecare zi se scurge si eu nu sunt in stare sa fac nimic.
Nu imi pot concepe viata fara el.Pentru mine era totulsad cate am facut pentru el, la cate am renuntat si cu ce m-am ales? cu o rana in suflet care inca nu s-a vindecat.
Am mai luptat pentru el dar degeaba m-am dat batuta numai pot face nimic sa il intorc inapoi la minesad.
Odata cu pierderea lui parca a luat ceva cu el.
Uneori as vrea sa fie doar un vis din care sa ma trezesc si el sa fie langa mine dar stiu ca este imposibil acest lucru si iar ma mint singura ca o sa fie bine cand de fapt nu este asa.
Ce as mai putea face? eu numai stiu.Am incercat orice ca sa il uit dar degeaba...nu reusesc sa il scot din inima mea si sa merg mai departe.
Cum sa trec peste aceasta despartire dureroasa care ma distrus si care mi-a luat toate sperantele de a fi binesad.
Am nevoie de sfaturi de la voi
Fara raspunuri in bataie de joc, va roghappy

4 răspunsuri:
| Rebecca009 a răspuns:

Off, iubirea asta. Mi-ar placea sa te ajut cu cateva sfaturi. Lasa-mi id-ul tau daca vrei sa vorbim despre situatia ta. Te pup happy

| Loreddana a răspuns:

Doamne ce disperata esti. Chiar asa bun era la pat?

| brusturel a răspuns (pentru Loreddana):

Era in toate cele probabil. fetito, fata ii iubeste si sufletul nu doar trupul, nu fi rautacioasa laughing

| brusturel a răspuns:

E dur raspunsul dar tb sa gassesti altul, sa completezi locul liber care l-a lasat. Nu te umili lol, nu te tine scai de tip. Oricum nu face decat sa te inlature in continuare.e naspa cum te vei simti.