| MrFireFighter a întrebat:

Buna, buna TPU! As dori o parere serioasa si venita de la cineva matur sau care a trecut prin ceva asemanator.

Sunt intr-o relatie la distanta de aproape de 3 ani si in ciuda distantei ne vedem destul de rar dar regulat in vacante etc, dar n-a existat niciodata vreun moment in care sa nu vb sau sa nu stim unu de altul. Ea trece acum a 11 a si o sa se pregateasca strict pentru academia de politie din Bucuresti, ea fiind din Drobeta Turnu-Severin. Problema mea de acum este ca nu am reusit sa promovez bacul in totalitate. Mama ei este singura care ma primea la ea si care o tinea pe ea intr-o stare buna doar ca a venit vorba de bacul meu si dintr-o data mi-a interzis sa mai vin la ea decat de dimineata si sa plec seara si asta rar dar pe langa asta ea nu poate sta cu mama ei pe cap spunandu-i ca sta cu mine, ala care n-a luat bacu si etc. Sunt constient ca nu l-am luat deoarece nu am realizat ca era ceva peste ce invatasem eu si in fine asta a fost si mi-am invatat lectia. Mi-a spus ca ar vrea sa stam 2 ani pana ajunge aici ca sa nu-i faca mama ei zile amare din cauza mea si eu sa-mi termin bacul si sa merg mai departe. In principal nu este o pauza doar ca nu o sa ne mai vedem doar in vacante scurte cand ar merge ea cu o prietena doar daca ar avea timp liber pentru asa ceva si eventual as merge si eu dar la ea acasa exclus. I-am spus ca nu o sa renunt la ea si nici ea la mine si vrea doar sa se tina de treaba si eu de a mea si dupa sa continuam relatia impreuna.
Daca imi puteti lasa parerea voastra ar insemna mult sa va ascult. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cu răbdare și perseverență, se poate.

5 răspunsuri:
| MrFireFighter explică (pentru mihai69):

Mersi!

| Ale5184 a răspuns:

In primul rand, ia bacul. Sunt sigura ca nu va trebui sa astepti 2 ani sa o vezi daca iei bacul.
In an doilea rand, arata-i ca înțelegi situatia si nu renunta la ea. Sa stie si mama ei ca ii respecti decizia.
Succes!

| ReZiSTorr a răspuns:

Cum naiba sa nu iei bacul mane. e esential in viata daca vrei sa nu fi o sluga..imi pare rau pentru tine si pentru relatia ta

| ywar a răspuns:

Relatie la distanta? Neeeext, baiete! Nu merge la distanta. Isi va gasi o s@la mai buna ca a ta!

| Cosmin86 a răspuns:

Cum sa nu poti lua ceva atat de simplu ca bacul... esti retardat?