| Cineva_2400 a întrebat:

Am citit mai multe pe TPU, si am auzit ca prezervativul se poate rupe foarte usor, si este folosit mai mult pentru protejarea impotriva bolilor cu transmitere sexuala.Asa este? Cat de sigur este prezervativul? Multumesc.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul se rupe greu si in general daca este prost folosit (de proasta calitate, expirat, prea mic sau prea mare, persoana care il aplica nu are unghiile taiate foarte scurt sau il bruscheaza, cuplul nu respecta cateva reguli minime de folosire). Este cea mai buna metoda contraceptiva, cu o siguranta de 99, 98% (daca este folosit corect), siguranta neegalata de nimic altceva.

| Dydy_7659 a răspuns:

Da se poate rupe daca nu este folosit corespunzator. Si este adv ca te protejaza de boli dar si de sarcina. Din punctul meu de vedere cred ca este ceea mai eficienta metodahappy

| annna a răspuns:

Este foarte sigur...se rupe daca nu este folosit corectwinking
te protrjaza de bolile cu transmitere sexuala si de sarcina...eu cred ca este cea mai buna metodabig grin