| Chnss a întrebat:

De 2-3 luni, in fiecare luna, imi întârzie menstruatia 2-4 zile. Mentionez ca am ciclu menstrual de 33-34 zile. Luna aceasta am observat ca la o saptamana de la terminarea ultimului ciclu am inceput sa simt disconfort la sani, pana la durere ( cu 14 zile inainte de menstruatie ). Avand un contact sexual neprotejat ( fara ejaculare in interior )pe 11 noiembrie( in a doua zi de intarziere a menstruatiei din luna noiembrie ), am zis ca poate sunt însărcinată (chiar dacă in lunile noiembrie si decembrie am avut sangerari menstruale) dar testele de sarcina sunt negative. Doar ca sanii ma dor prea devreme, am poftă de mâncare excesiva noaptea si aceste intarzieri de cateva zile. Credeti ca e un motiv de alarmare? Sau am pur si simplu o dereglare hormonala care ( am avut perioade de stres si insomnii lunile acestea) determina aceste simptome? Acum menstruatia trebuie să îmi vină normal pe 20 ianuarie. Voi consulta un medic după terminarea ciclului din luna asta. Va mulțumesc!

1 răspuns:
| zNCrys a răspuns:

Daca ai fi fost insarcinata nu ai mai fi avut menstruatie de la acel contact sexual, nu exista sarcina cu menstruatie. Este vorba doar de o deraglare hormonala. Orice faci te poate afecta, asa ca poti sa stai linistita.