| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sper sa nu luati in ras. Nu sunt încă pregătită să fac sex, dar tot vreau sa am contact intim cu prietenul meu. Am 19 ani! Acesta a ejaculat (cu ajutorul meu) pe burta. Eu m-am sters bine cu șervețele umede si i-am dat servetelele lui sa le arunce. Le a luat cu grija sa nu se murdareasca de la ele, dar nu am fost atenti daca s-a murdări de la ele pe mana. Dupa cateva minute a introdus degetul de cateva ori. E posibil sa fie un motiv de îngrijorare si o sarcina nedorita?

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E cam tampitel, fara suparare, daca a facut asta fara sa se spele pe maini intai! Ce o fi fost in mintea lui?!
Un risc exista mereu!
As vrea sa nu te trimit decat la medic, el stie cel mai bine ce sa faci!
Pentru ca trebuie sa te intreba mai multye chestii, si apoi sa decida ce sa iti dea, sa nu iti faca rau!
In nici un caz sa nu iei ceva de capul tau sau dupa recomandarile altora! E corpul tau si trebuie sa ai mare grija de el!
Doar vrei sa faci copii frumosi si sanatosi, DA?

SEXUL NU E CIOCOLATA!

| AnemonaP a răspuns:

NU. Nu sunt șanse.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci nu esti pregatita sa faci sex dar ai facut un fel de sex l ai masturbat mai pe româneste, el a ejaculat pe burta ta si de ce nu s-a spalat pe mîini, e c am aiurea ce a ti facut voi, nu introduce penisul in vaginul tau dar baga un deget ca ce chestie a mai bagat degetul daca tu nu esti pregatita de sex, in fine eu cred ca nu ai ramas deloc insarcinata deoarece sperma devine activa doar in vagin in mediu umed nu ejaculata pe burta pe mîini sau orice altaă parte a corpului tau, sa nu i ei pastila de a doua zi deoarece nu este cazul, daca vrei sa faci u n test de sarcina la sfîrsitul lunii ianuarie poti sa faci, dar aceasta inseamna sa numai faci deloc ce ai facut acum, ori faci sex cu prezervativ ori masturbare dar el sa se spele după aia pe mîini cu apă calda si sapun daca mai are chef de introdus degetele in vagin. Sanatate multa si nu sta stresata si panicata deoarece vei întîrzîia si ciclul menstrual datorita nervilor, fi calmă.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa apara o sarcina nedorita. Daca nu, nu este posibil sa ramai gravida.

| Valentina8 a răspuns:

Daca nu s-a spalat pe maini la ce te astepti. Avand in vedere la cati spermatozoizi se elimina sunt o gramada de sanse ca cativa sa fi supravietuit iar mai apoi sa-i fi introdus in tine. Desigur ca riscurile sunt minime, dar exista. Daca erai fix in perioada fertila ai putea sa ti faci griji daca nu, nu.

| Anonimus112346 a răspuns (pentru Valentina8):

Mai am cam o săptămână până la menstruatie, nu stiu daca sunt sau nu in perioada fertila

| Valentina8 a răspuns (pentru Anonimus112346):

Daca ai o menstruatie regulata intre a 12 si a 16 zi e posibila ziua fertila, asa ca stai linistita, a trecut.

| Anonimus112346 a răspuns (pentru Valentina8):

Cam in fiecare luna începe pe 5, 6, 7, chiar si 8 si durează vreo 5 zile maixm

| Valentina8 a răspuns (pentru Anonimus112346):

Menstruatia nu-ti va putea veni in fiecare luna in aceste dăți. Descarcati aplicatia "calendarul meu menstrual" Mie (eu am o menstruatie regulata) de 2 ani imi spune exact ziua in care imi vine si nu a gresit niciodata. De obicei este o distanta de 28-30 (incepand cu prima zi de menstra) de zile pana la urmatorul ciclu.

| Anonimus112346 a răspuns (pentru Valentina8):

Multumesc mult de raspuns

| Valentina8 a răspuns (pentru Anonimus112346):

Cu placere

| Anonimus112346 a răspuns (pentru Valentina8):

Cam trebuia sa-mi vina pe 8, suntem in 10 si nu a venit. Am o ciclu neregulat. Sper ca asta e cauza si nu alta crying(

| artemidak a răspuns:

Nu e pentru ca spermatozoizii(sau cum se numeau) mor la contactu cu aerul

| Valentina8 a răspuns (pentru artemidak):

Nu este adevarat.

| User222456 a răspuns:

Inteleg ca sunteti tineri si vreti sa experimentați. Calmează te si nu te îngrijora. Șansele sunt destul de mici, din ce am inteles ai bănuiala că a rămas ceva lichid seminal pe deget, dar nu stii sigur. Daca doar a luat servetelul si l a aruncat e foarte posibil să nu fi rămas nimic pe mana, care ar fi șansele! Sunt convins ca nu ai sanse la o sarcina nedorita. Inteleg ca nu ai vrut sa faci sex ca sa nu ti patezi reputația, dar e ceva complet normal la vârsta ta.
Inteleg ca daca ar fi ejaculat direct pe mana si cu mana aia te masturba, creșteau șansele, si alea cât se mici. Dar e putin probabil sa se fi luat de pe șervețele, mai ales că erau din alea umede. Sper ca te am ajutat si nu te stresa, chiar dacă erai în perioada fertila, șansele sunt extrem de mici sa rămâi însărcinată! Gânduri bune

| User222456 a răspuns:

Si ca sa înțelegi, nu exista o perioada cand nu esti fertila, ci cand esti mai putin fertila

| Anonimus112346 a răspuns:

Tin sa mentionez ca aseara am facut tampenia asta, Si cam într o săptămână ar trebui să mi vina menstruatia