| Marialaura77 a întrebat:

Ajutati ma, va rog!
Am făcut sex neprotejat cu 2 zile înainte de ciclul menstrual. Pe data de 06.02 am fost in ziuaa ovulației, iar relațiile sexuale le-am avut pe 17.02, ieri.
Cu ajutorul unui calendar al menstruației am văzut ca am fost fertila intre 04.02 si 10.02.
Țin sa menționez ca băiatul a ieșit la timp.
Cat la % am șanse sa di rămas insarcinata? Aștept cat mai multe răspunsuri

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul a fost intretinut in perioada 100% NEFERTILA a ciclului menstrual si de asemenea fiindca sperma NU a fost ejaculata in vagin (chiar daca era permis s-o faca), reiese cat se poate de clar/cert si incontestabil ca in astfel de conditii, formarea/nasterea unei sarcini devine 100% IMPOSIBILA in mod absolut sigur. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Daciu_Andrei_1990 a răspuns:

șansele să rămâi însărcinată sunt mici, însă aveți toate șansele să vă îmbolnăviți dacă v-o trageți ca, „chiorii" fără să vă protejați. Folosiți prezervativul că nu e inventat degeaba!

| Samboan_Daniel_1989 a răspuns:

Depinde de el cum sea dat drumul