| Olga478448 a întrebat:

Am facut sex neprotejat in perioada ovulatiei fara ejaculare inauntru. Ciclul menstrual mi-a intarziat 2 zile. Este mai redus cantitativ, dar in prima zi am avut dureri foarte mari. Sunt sanse sa fiu insarcinata sau e doar ciclul menstrual? Tin sa mentionez ca am si multe cheaguri mici de sange

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi Olguța mamă, ai mai dezbătut tema

https://www.tpu.ro/......-tin-sa_1/

| Olga478448 explică (pentru sierra1):

Asa și? Nu vrei sa ajuti, pleaca

| sierra1 a răspuns (pentru Olga478448):

Mai ușurel mami, faci SPAM... și nu te mai ofusca, de la asta ți se trage?

https://www.tpu.ro/......nge-de-ce/

| helpforyou a răspuns:

"De regulă, absența menstruației este primul semn care prevestește o sarcină.

Dacă ai de obicei un ciclu menstrual regulat și observi că menstruația întârzie de mai multe de 5 zile, ar fi recomandat să faci un test de sarcină.

Ia în calcul însă că întârzierea menstruației poate fi cauzată și de alți factori care nu au legătură cu sarcina: stresul, tulburările hormonale, unele tratamente medicamentoase și chiar fluctuațiile mari de greutate.

Pe de altă parte, dacă fecundarea a avut loc, ai putea să constați o sângerare ușoară, care poate fi confundată cu menstruația, ce indică de fapt implantarea embrionului în uter.

Această sângerare (spotting) poate fi mai închisă sau mai deschisă la culoare și în general, apare într-o cantitate mai redusă decât menstruația."

https://arcadiamami.ro/inainte-de-sarcina/semnele-de-sarcina

| antoniaidk a răspuns:

Eu zic ca nu ai nimic