| alex_6264 a întrebat:

am avut o relatie de 2ani si 7 luni! si am iubit-o foarte mult si i-am demonstrat ca o iubesc si ea mi-a demonstrat ca ma iubeste! si de la un timp ea a inceput sa se distanteze de mine nu mai vorbeam asa mult la telefon si nu ne intalneam nici foarte des cum ne intalneam inainte(aproape jumatate d ezi stateam impreuna)...ne-am despartit acum aproape 3 saptamani deoarece ea a zis ca ma iubeste da nu vrea sa ma faca sa sufar! mi-a parut rau de decizia pe care a luat-o! dar chiar daca ea mi-a gresit eu tot o iubesc si as face orice pentru ea si as iertat-o! mi-e dor de ea tare mult si nu pot sa o uit! si stiu ca si ea ma iubeste si nu poate sa am uite deoarece am mai vb cu ea la telefon! va rog sa imi spuneti ce sa fac ca nu mai pot simt ca mor!crying

Răspuns Câştigător
| rucsy_7574 a răspuns:

Te`ai obisnuit mult cu ea iti lipseste tot ce are legatura cu ea si nu iti poti lua gandul de la ea aproape deloc nu? sad imi pare rau pentru tine se intampla in multe relatii cand unul din parteneri se distanteaza uneori si fara motiv e de legea naturii. Starile astea trec sau nu. nu depinde de tine foarte mult trebuie sa ii fie ei dor de tine de voi si de ceea ce faceati impreuna... au trecut zile in care nu vorbeati? nu i`a fost dor de tine? despre ce vorbiti la telefon iti spune ca ii lipsesti?
Ce ai de facut. nu o presa spune`i doar ca iti lipseste ea si ca ti`e dor de acele vremuri. In 2 ani si 7 luni s`au adunat foarte multe amintiri nu are cum sa le uite trebuie sa isi aminteasca cumva de ele si sa le simta lipsa...

Ar fi bine daca v-ati intalni si daca reusesti sa faci asta nu vorbi despre trecut spune`i doar ca ii lipsesti si nu fi trist la intalnirea cu tine fi mereu cu zambetul pe buze si fi vesel fa`o sa rada sa se simta din nou bine cu ea isi va da seama ca atunci cand vorbeati la telefon internet etc erai suparat iar acum cand o ai in fata esti vesel... isi va da singura seama ca iti lipseste persoana ei.

Probabil pentru tine a fost un soc faptul ca v-ati despartiti dintr`o data si nu de la o cearta mai mare... propune`i eventual sa luati lucrurile treptat si sa te inteleaga ca daca trebuie sa te obisnuiesti fara ea trebuit facut treptat altfel o sa iti fie foarte greu...

Daca mai ai o sansa sigur va vrea sa va intalniti :X ai putea sa ii faci si o surpriza cand va intalniti asta asa de dragul ei. (fetele adora florile stii asta nu? happy )

Sper ca te-am ajutat macar putin. si imi pare rau inca o data big hug

4 răspunsuri:
| elenac a răspuns:

Scuze nu am inteles de ce a zis ca mai bine te lasa decat sa te faca sa suferi dar in acelasi timp te iubeste! care a fost motivul despartiri?!

| janynn a răspuns:

E greu cand iti daruiesti inima unei persoane si aceasta te lasa. Dar trebuie sa fii constient ca nu mai poti schimba nimic, ca trebuie sa te intorci la modul de viata de dinainte. Nu e usor, nu? Dar asta trebuie sa faci. Altfel vei trai toata viata cu regretul ca ai pierdut`o. Lasa sa treaca timpul. El stie cel mai bine sa vindece ranile. Si vei vedea ca in timp vei reusi sa o uiti, vei vedea ca dupa mai mult timp probabil vei gasi o alta fata, mult mai frumoasa, mult mai inteligenta, mult mai potrivita tie. Si poate ca ar fi bine sa inveti un lucru: despartirea face parte din jocul prieteniei. E trist, dar acesta e adevarul.
Lasa timpul sa treaca, nu o poti obliga sa se intoarca la tine, tot ce poti face e s`o faci sa`si dea seama ce a pierdut.sunt isgura ca se va intoarce la tine cand va realiza ca n`avea cu ce sa te faca sa suferi dn moment ce voi 2 va iubiti...Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri.incerc sa ma resemnez...pentru elenac motivul nu a fost unul neobisnuit pur si simplu ea a zis ca vrea o pauza si am avut una de 2 saptamani pot zice dar ne vedeam ne intalneam dupa aceea perioada ea a zis ca nu mai e potrivita pentru mine si ca ca m-a facut sa sufar datorita greselilor pe care le-a facut si nu mai vrea sa ma raneasca! m-am intalnit si azi dupa-masa cu ea! am fost la un suc totul a fost ok ne-am inteles bine pot sa zic am vorbit despre scoala ea fiind in clasa a a-9-a! dar pe seara iar a inceput asa din senin ca sa o las in pace, si chiar daca ma iubeste ea nu vrea sa mai auda de mine!crying o sa fac exact cum a zis si ruscy! o sa las timpul sa rezolve lucrurilecrying dar imi pare rau!

| rucsy_7574 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere sad
daca ai ceva nemaluriri scrie`mi pe privat.