| Veromi321 a întrebat:

Vreau niste raspunsuri din partea voastra. Ce spuneti de barbatul care se uita ca un fraier in ochii unei femei cateva secunde in sir/minute fara sa scoata o vorba? Iar atunci cand este intrebat se preface ca´´nu stie´´ despre ce-i vorba si nu vrea sa recunoasca. Se poate sa fie atat de las, sa nu aiba curaj, sau sa nu vrea nimic mai mult. Si atunci care este de fapt scopul privitului lui in ochii interlocutoarei? Un raspuns bun primeste funda, iar restul voturi.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Acel barbat NU e fraier, e doar timid!
Se uita in ochii unei femei vrajit de frumusetea ei dar el NU isi da seama ca se uita cam insistent pentru ca mintea lui e cu totul in alta parte... iar daca femeia il intreaba brusc de ce face asta abia atunci isi da seama ce a facut si de frica sa nu fie luat in ras mai bine neaga, de aceia daca il place trebuie sa-i dea timp sa-si faca curaj sa se bage in seama cu ea... happy
Probabil e vorba de tine! - Deci nu mai fi asa directa, uneori e mai frumos si mai romantic sa lasi lucrurile sa se intample de la sine!
In viata NU toate se rezolva cu intrebare si raspuns, logic gândind asa ar trebui DAR uneori e mult mai bine sa lasam sa se intample ceia ce se intampla si sa NU punem intrebari...

14 răspunsuri:
| AlinPrunny1991 a răspuns:

Pai acel "barbat\fraier" ii indragostit rulea de acea femeie laughing da probabil ii prea mandru de el sa recunoasca sau poate ca ii frica de reactia prietenilor sau chiar reactia ei happy ce sa zic datii timp sa vina de la sine si se va da de golwinking bafta

| ksg a răspuns:

Ori este cu adevarat indragostit de femeie, ori e fals si vrea doar sa lase aceasta impresie

| Veromi321 explică (pentru AlinPrunny1991):

Si daca nu se va da niciodata de gol, atunci cum se poate numi acel barbat?

| neutrino a răspuns:

Este uimit de ceea ce vede...nimic mai mult, dar tie, daca nu-ti place de fraier, de ce stai?

| Veromi321 explică (pentru neutrino):

Eu n-am pomenit nimic de cuvantul ´a placea´. Asta conteaza mai putin daca ii place sau nu femeii respective.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru lpavel):

Adaug, daca tu esti mai intrazneata arata-i ca-l placi daca e reciproc cred ca iti zic sigur ca va reactiona si-ti va arata si el numai daca nu e extrem de timid si va muri singur! big grin happy

| lpavel a răspuns (pentru Coarna_Mihai_1990):

Ai dreptate Mihai! big grin

| DeathIncarnate a răspuns:

E fatalau...asta e

| Veromi321 explică (pentru Coarna_Mihai_1990):

De obicei un barbat timid sau extrem de timid nu prea are curajul sa priveasca in ochii unei femei mult timp si fara sa scoata o vorba sau sa schiteze ceva. A avut diferite ocazii prin care i s-a aratat reciprocitatea dar degeaba. Ii clar ca, in momentul in care incerci sa afli ceva si el neaga total e normal sa dea de inteles ca a pus o bariera de care nu se poate trece si atunci? Care este de fapt scopul privirii insistente din partea lui? Cum s-ar putea afla?

| Veromi321 explică (pentru lpavel):

Poate sa faca ceea ce face fie din mandrie ca e barbat, fie vrea sa impresioneze sau fie ca ii place sa fiarba acea femeie de care e interesat la foc mic, dar fara a trece la ceva mai mult. Daca vroia doar sex atunci se baga in seama oricum dar se pare ca nu e asa. Un asemenea comportament cam lasa de dorit si dezamageste foarte mult. Asa ca, cel care o sa piarda o sa fie el cu siguranta.

| hoolygan a răspuns:

Se intampla cand un baiat este indragostit de o fata si nu are curajul sa ii spuna

| lpavel a răspuns (pentru Veromi321):

Stai putin NU te grabi la pat... happy cine vrea numai sex se baga direct in seama nici nu ai timp sa-l observi si deja te vrajeste! Cei care cuceresc cu privirea sunt mai sentimentali, ei vor sa se asigure ca sunt si ei iubiti la rândul lor, cu alte cuvinte vor in primul rand dragoste apoi sex! Se pare ca inca nu ai avut de-a face cu astfel de barbati si nici nu vei avea daca esti nerabdatoare si nu lasi ca dragostea sa vina incet NU grabita de tine...

| Veromi321 explică (pentru lpavel):

Hm, am avut de-a face si cu barbati sentimentali dar la un moment dat i-am putut observa relativ usor. Asta e un caz putin complicat dar nu foarte. Poate ca e si sentimental dar cert e ca, isi joaca foarte bine rolul iar ¨masca¨ pe care o poarta il face sa creada ca este un barbat interesant. Dar atat timp cat nu-i capabil sa spuna ceva sau sa lase lucrurile clare cat de cat, nu are valoare ca barbat. Oricum mai ramane de vazut... Raspunsurile tale au fost corecte in mare parte cu cateva mici exceptii si chiar mi-au placut. Felicitari!

| RalucaOxii a răspuns:

Doar e timid.