| danutssa_2124 a întrebat:

.`Buna! Vreau si eu statusuri de dragoste, prietenie, tristete etc.nu prea conteaza genul. orice! Numai sa fie lungi si frumoase!:*:*Va pup si aveti grija de voi!

Răspuns Câştigător
| Gabi_1362 a răspuns:

♥ Pun amintiri pe foaie, parcă timpul s.a oprit, rănile mă dor, de când ne.am despărțit! happy
♥ Te.am iubit, însă totul este scrum, nu pot schimba nimic, e prea târziu acum...
♥ Cred în basme și destin, dar văd paharul gol și.atunci când este plin.
♥ Cu toate că poate regretele sunt prea târzii, ele totuși nu există, aștept să mai revii.
♥Aș vrea să pot să spun doar un simplu "te iubesc", aș vrea să poți să mă ierți atunci când greșesc...
♥ O poză într.un sertar, o icoană pentru mine, au fost multe nopți senine, dar au rămas puține.
♥ Am în bibliotecă o carte ce scrie așa : "Nu.l iubi daca nu te iubește!".
♥ A trecut ceva timp de când la piept nu te mai simt, și când spun că te iubesc, chiar nu mint! happy
♥ Adu.ți aminte prin tot ce am trecut împreună, adu.ți aminte cât de mult ne doream o viață bună.
♥ Chiar așa de greu era? Nu mai puteai rămâne. Fără griji ai plecat, m.ai lăsat singură pe lume.
♥ La bine și rău, am fost împreună mereu.
♥ Îmi e dor de clipele cu tine, într.o scară, când de la adăpost priveam ploile de vară.
♥ Mă rog, să zicem c.aș putea să înțeleg, dar n.aș putea să mă întorc dacă n.am unde să plec! happy
♥ Nu pot altfel. Sincer aș fi altfel, dar nu vreau să fiu pentru nimeni vreun fel de model.
♥ Timpul vindecă tot, nu pot să mă întorc...
♥ Dar văd că n.a contat și timpul trece, acum normal că văd totul la rece! happy
♥ O altă întâmplare, un alt an în calendar, o altă povestire de spus la un pahar.
♥ Nu mai pot! Iar trebuie să fug de tot! rolling eyes
♥ Nu.i nimic, mergi mai departe, nu.ți iei tu, nu.ți face nimeni parte!
♥ Dupa ploaie nu vine întotdeauna soare, din viața asta pleci un oarecare.
♥ În lumea asta în care toți își văd de ale lor, și dacă ași fi dentist nu ma.și uita în gura lor!
♥ Doar tu mă scoți din minți și nu mai vreau, nu știu, nu înțeleg de ce mai stau!;-s
♥ Iubesc sau te urăsc, nu știu. M.ai vrut și nu te.am vrut, acum te vreau dar e prea târziu.
♥ Mă mint mereu că toate sunt bune, aștept o schimbare, aștept o minune!
♥ Și chiar n.are rost, mă uit în oglindă și zic : Băă ești prost? :-l
♥ Suna ciudat dar de data asta îmi pasă! happy
♥ Poate ar fi timpul să alegi, rămâi cu mine sau pleci? happy
♥ Poți să scoți din ramă, poza mea. Mi.e teamă că povestea s.a încheiat!
♥ Mereu o a doua șansă îmi ceri. Nu mai merge așa!
♥ Acum știu ce e cel mai bine: Să nu mă uit în spate, să.mi amintesc de tine!
♥ Ai vrut la ea?! Du.te la ea!
♥ Întâlnești acei ochi reci. Te privesc, te lovesc, oare ce înseamnă?! "Te iubesc"?!
♥ Acum totul s.a dus și tu ai plecat, doar durere și umbră în urma ta ai lăsat!
♥ Mereu mi.ai spus că mă iubești, dar niciodată nu ai știut să.mi dovedești!
♥ Amintiri trecute îmi vin acum în minte, eram doar un copil inocent și fără minte.
♥ Pierdută în amintiri, revăd clipele din viață când mama mă striga de pe geam să merg la masă.
♥ Prea multe amintiri care nu le poți retrăi!
♥ Încă o zi, încă o poveste, încă un suflet care pleacă, durerile inimii parcă te seacă!
♥ Te caut în priviri, și te gasesc în vise, numai acolo sentimentele îmi sunt permise.
♥ La un final de drum, într.o lume de fum, au rămas fotografii uitate, sus, într.un album.
♥ Zâmbesc cu lacrimi de sânge și privesc, să dau timpul înapoi, e tot ce îmi doresc.
♥ Deschide ochii și privește în jurul tău, totul în viață asta este bun sau rău!
♥ Încearcă mai departe măcar să te limitezi, și învață din greșelile pe care le creezi!
♥ Te gândești mereu la probleme. Mai lasă.le deoparte, nu te lăsa învins, uită de toate.
♥ Când îmi merge puțin bine și zic și eu că reușesc, atunci mai rău, dar tot mai rău în mo.rții mei greșesc.
♥ Sunt destui ca mine, destui ca tine, care speră de fiecare dată ca totul va fi bine.
♥ E povestea ei, cu bune și cu rele a trecut, peste toate și a arătat că poate realiza tot ce a visat.
♥ Într.un final zâmbesc, știind că toate au durut, peste toate au trecut, acum e un nou început.
♥ Am atâtea ce iubesc și sunt atâtea ce.mi doresc, alerg, am vise, caut să mi le împlinesc.
♥ Nu înțelegi? Că n.am nevoie de nimic decât de tine, și de aer să respir, să.ți simt parfumul că.i oxigenul meu.
♥ Tu să nu pleci! Că lași în urmă zecii de urme reci, și rupi din noi, n.o să mai fim nicicând întregi.
♥ Diferiți ca două amprente, uniți de.aceleași sentimente.
♥ E simplu. Alegeri. Decizii. Clipe. Zile. Cu fiecare minut. se naște o amintire.

3 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Uite blogul meu. Am status de mai multe genuri. Sper sa-ti placa:
http://statusuripttoti.blogspot.com/

| adrydulke a răspuns:

Eu de aici iau statusuri si chiar is ffoloitoare http://www.statusuri.ro/

| Blooo a răspuns:

Daca ai 90-60-90 nu mai sunt busy!
Am praf in ochi pentru artisti, praf in nas pentru rockeristi, praf de pusca pentru manelisti, te fac praf daca mai misti!
Daca vezi pe cineva fara zambet da-i unul de al tau.
Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus, te-as iubi!
Ma baiatule! Stai linistit... tu te credeai smecherit? cand spuneai ca ma iubeai laughing) nici pe tine nu te credeai na...eu te-am placut, nu stii ce fata ai pierdut!
Pe hartia unei nopti de mai... se prabusesc in vers cinci nori de lacrimi, o inocenta amintire si-un zambet sincer ce a fost si nu se mai intoarce.