| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Cam cat costa o placa de par remington? si e cea mai buna? adica daca imi indrept parul cu ea rezista mai mult sau decat 2-3 ore? si nu mi-l arde? funda (scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Placile Remington sunt printre cele mai bune. asa ca poti sta linistita ca nu ard parul ca altele iar daca folosesti si produse de protectie termica parul va fi afectat foarte putin, cat sta parul drept depinde de mai multi factori nu de placa de par. pretul pleaca de la 100 ron, ai grija doar sa fie cu placi ceramice si daca mai are si teflon e si mai bine.

8 răspunsuri:
| rucsy_7574 a răspuns:

Buna. Placile de par in special Remington au pretul destul de ridicat de exemplu cea Shine Therapy care are control digital al temperaturii intre 150 - 230 grade cu afisaj LCD 30 incalzire 30 de secunde e la 185, 34 RON

Iti poti alege Remington S1005 - 92, 21 RON - 93, 88 RON Pentru mai mult luciu si alunecare usoara a firului de par
Incalzire rapida in 30 secunde
Control variabil al caldurii cu indicator LED
Setare temperatura pâna la 230 C
Indicator luminos gata de utilizare Oprire automata dupa 1 ora
Închidere de siguranta a placii
Husa termo izolanta

Remington S1001CHT - aceasta nu are afisaj digital nici reglarea temperaturii are incalzirea pana la 210 grade. 93, 88 RON
La asta designu e special mie imi place mult...

Dar cel mai bine ai putea alege Remington S1005 e foarte buna happy

| micurutza2005 a răspuns:

Mda ce sa zic logic nu, ma indoiesc ca la 230de grade daca se coace de exemplu o prajitura si se si arde, parul tau facut cu placa la aceasta temperatura nu va patii nimic, eu de exemplu am avut ocazia sa imi scanez firul de par si sa i vad structura la computer si era drept frumos nici macar ros la varfuri, pe cand a alteia care il facea cu placa era distrusa structura desi cu ochiul liber nu se vedea nimic neregula cu parul ei, asa ca din partea mea sa fie placa aia din aur nu din ceramica si tot nu as traumatiza parul cu ea, mie sa nu imi spuna nimeni ca este protectie si nu stiu ce ca parul ala tot fierbinte e sub placa aia si e viu si se arde clar, mai bine il lasi asa natural cum e el bun rau cum e decat sa nu stii mai tarziu dupa cativa ani de ce iti cade parul se rareste si arata ca naiba iremediabil pentru ca odata distrusa structura, baza lui de viata nu prea vad cum o sa ai mai tarziu un par frumos sanatos si bogat, pentru un moft de a il face cu placa acum.asa ca tu alegi ce fel de par vrei sa ai in viitor eu nu mai zic nimic te las sa te gandesti tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am una la 300 si ma tine 2'3 zile facut (poate si mai mult dar la 2 zile fac baie), si sunt creata in realitate, rezista si la vremea de afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preturile sunt aici http://www.remington-style.ro/coafat/aparate_indreptat_parul/ - putin mai mici decat in magazin. orice placa iti arde parul de aceea e important sa iei una mai buna cu protectii

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| elena_8361 a răspuns:

Ar costa 2-3 milioanebig grin si eu sunt de parere ca toate placile iti ard parul asculta ce zic...sunt in domeniu:p

| RapperulBrunetzel a răspuns:

Rezista vreo 43 de orewinking

| AlleeSaruly a răspuns:

Pentru mine e cea mai buna.O am de 2 ani si nu s-a stricat arata ca noua si e inca super buna. Parul sta mai mult de o zi cam3 sa eu am parul cret si dupa trei zile sta usor ondulat.Nu mai tin minte cat am dat pe ea, dar eu ti-o recomand e cea mai buna, multe persoane detin o placa de la Remington, e super-buna.Eu cu dubla protectie cu strat de ceramica si teflon si nu arde si nici nu are miros de ars.Eu ti-o recomand.