| anonim_4396 a întrebat:

Când este normal să faci prima data sex?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt minor, dar parerea mea e ca ar trebui de la 18 in sus. Nu te lua dupa prieteni ce si-au inceput viata sexuala inainte sau sa nu cumva sa te simti mai prejos. E pur si simplu parerea mea... eu asa cred de cuviinta ca e corect. Tu stii acum cand vei face acest pas.

11 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

După 18.
Atunci, ai corpul mai dezvoltat.

| VT a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Tu ai răspuns până acum cel mai bine, dar mai aştept şi alte răspunsuri apoi dau funda tu poţi să o câştigi!

| shadow72 a răspuns:

Cand esti pregatita psihic de asta....principalul organ implicat in actul sexual e creierul
eeee ca raspunsul asta nu l-ai auzit pana acum este?

| Fatamuntilor a răspuns:

18 ani, cand corpul tau este dezvolotat, ai cunostintele necesare, stii la ce riscuri te expui si bineinteles gasesti persoana potrivita, care sa te iubeasca.

| raMLesS a răspuns:

Dacă eşti pregătit din punct de vedere fizic şi psihic pe la vreo 16-17 ani este ok, dar ar fi mai bine dacă ai începe-o peste 18 ani, ceau.

| Suck a răspuns:

In momentul in care esti pregatit/ă.

| pufulescu a răspuns:

Pe la 30 de ani, chiar 35 dupa ce ai terminat facultatea, masterul si ai si o cariera solida in spate!
Astept aplauzele multimii.

| Morrígu a răspuns:

Când n-o să îți mai pui întrebări legate de asta și simți că e timpul.

| Klandestin a răspuns:

Iarna, ca sa nu transpiri prea tare

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

La ce varsta ai chef, doar ca dupa 18 ani nu o sa mai fi un copil si o sa te maturizezi, si vei sti sa te feresti ca poate dai de una care are Hiv si sidalaughing In mod nromal, faci sex sa te simti bine, doar ca sunt unele riscuri. Ai timp de la 18 incolo.

| Alicemaria23 a răspuns:

Daca esti credincios, ar trebui după căsătorie. Asa e in toate religiile, dar daca nu respecți, după 18 ani