| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti. Sa imi incep viata sexuala la varsta de 13 ani? >:

Răspuns Câştigător
| LYLYshor25 a răspuns:

Este alegerea ta, noi iti dam numai cateva sfaturi, dar nu e indicat sa-ti incepi viata sexuala la 13 ani...acum trebuie sa inveti sa te bucuri de viata.

Nu te lasa pacalita de baieti, ci bucura-te de copilarie, caci o sa o timp si de iubirewinking. Te pup!

178 răspunsuri:
| Alexandra_4047 a răspuns:

La cum scrii.ma gandesc daca stii sa citesti raspunsurilethinking

| RicăPăturică a răspuns:

Nu

| Paulla a răspuns:

E prea târziu, dar dacă n-ai apucat pe la 8 ani începe cât mai repede. Aşa e 'sm3ckh3r'.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| KiddaDot a răspuns:

Bianca.te.ai tampit de tot.rolling on the floor))

| aida123 a răspuns:

Tu nici nu stii bine sa scrii[sexuala] si deja vrei sa faci sex?

| FlorenceVi a răspuns:

Daca tu te simti pregatita, si crezi ca esti capabila sa intretii un copil (intr-un caz nedorit; fiindca la 13 ani niciun medic nu se " baga" la o operatie de chiuretaj)! Aaai fooarte maare grija pe mana cui te lasi, daca este vreun ratat iti auzi vorbe urate, te va face sa-ti fie rusine sa iesi din casa! In schimb, daca ai o relatie stabila, inchegata si bazata pe respect cu un baiat, de exemplu de 2, 3 ani mi se pare ceva firesc, dar la fel: nu la varsta de 13 ani! Gandeste-te ca de la o simpla partida de sex pot aparea complicatii, pentru ca din moment ce nu ai un singur partener, si-o faci azi cu unul, maine cu altul, poti capata BTS (boli cu transmitere sexuala). In fine, ti-as recomanda sa discuti cu parintii tai, de preferabil cu mama ta, pentru ca este femeie si la un moment dat a trecut si ea prin ce treci tu! Cere-i sfatul ei!
P.S.: Curiozitatea omoara oh go on!

| teiubesc_5807 a răspuns:

Doar daca vrei sa ajungi o panaramahappy

| Casandra a răspuns:

Daca vrei s'ajungi pe centura sau in bordeluri, poti incepe...

| DAHAKA31 a răspuns:

Incepeo de acum si pe al 20 te cauta brazzers si budoar

| UnbornChild a răspuns:

Da, clar! trebuie sa-ti incepi viata " sexoala" la varsta de 13 ani :>.
Daca mai astepti cativa ani e rau, o sa fi data in judecata... rolling on the floor

| Patrăţel a răspuns:

Asta e intrebare pusa la panarama?;-s

| RedBullX a răspuns:

Bish~~

| ReiVaN a răspuns:

Daca ai fi buna eu te-as fu.
daca tu numai poti sa traiesti fara pul////a da`i drumu ****-----te

| SMA a răspuns:

Ar fi cea mai stupida alegere. Gandeste'te la ce v'a urma dupa.

| Andreutza1998 a răspuns:

Si eu am tot aproape 13 ani dar sa stii ca eu as mai astepta(poate peste 16 ani). Vreau sa fiu virgina in continuare.Cred ca si tu ar trebui la fel.Nu te grabi. Absolut nu

| Andreutza1998 a răspuns:

Si eu am tot aproape 13 ani dar sa stii ca eu as mai astepta(poate peste 16 ani). Vreau sa fiu virgina in continuare.Cred ca si tu ar trebui la fel.Nu te grabi. Absolut nu.

| EvangelineDS a răspuns:

Esti proasta sau te faci numa ca sa atragi atentia?

| traveler a răspuns:

Nu.termina-ti intai scoala si dupa aia "viata sexoala" se vede ca ai inca nevoie de scoala. :-))

| BlackRose08 a răspuns:

În primul rând pune mâna pe o carte! Se scrie sexuală nu sexoală.
Chiar aşa a ajung lumea? La 13 ani? Ţi s-a urât de copilărie? Gândeşte de 10 ori până să faci greşeala vieţii talewinking

| Mădu_1945 a răspuns:

Ce sa-ti zic? rolling eyes. Succes!oh go on da la 20 de ani sa nu te mai mire nimic!

| claudiua a răspuns:

Eu zic să iți începi viata de elev, peste 2 zile asta va fi viata ta. Doame ce c u r ve mai ajung si pe site-ul astastraight face TPU ar trebuie la înregsitrare să pună un test de inteligențăhappy Curvo! Învață, să scrii si după acea posteaza intrebări pe TPU! Părinți tăi stiu ce faci tu pe Internet, sau în viața reală? Ce educație ți-au dat ție?

| moriordie a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu e raspunsul, mult prea devreme, serios, asteapta macar pana la 16 ani

| BurnInHellSucker a răspuns:

Super...inca o c. urva in devenire...astea ne fac specia de rusine.

| Nimikdspus a răspuns:

Draaga intai invata sa scrii...tongue

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Cred ca acum la varsta de 13 ani trebuie sa te gandesti la carte si scoala a da si la joaca nu iti pierde de acum copilaria happy

| MyObsession a răspuns:

Alta vaca cu lapte.

| DonCorleone a răspuns:

Ce credeti? se inceapa sa invete gramatica la varsta de 13 ani?

| Madalina066 a răspuns:

Vai de capul si de zilele noastre...

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Da incepeti viata sexoala la 13 ani ca e bine.