| BaiatulAnonim1234 a întrebat:

La ce varsta sa-mi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Cand simti ca esti pregatit

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atunci cand crezi ca ai gasit persoana potrivita

| Roxana121 a răspuns:

INtreBArea aceasta a fost adresata de o mie de ori aici, dar in fine te-ai cam grabit cu funditatongue oricum fiecare are parere luii, dar nimeni nu-ti poate zice cum si cind e mai bine.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

De preferat e după 18 ani, dar fă-o când crezi că a venit momentul.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Robbu a răspuns:

Diiiidi nu e nicicand recomandat laughing e o prostie asta cu 18 ani.
O faci cand te simti in stare, e adevarat se spune ca sa o faci cat mai tarziu, dar acum totul depidne de tine si de organismul tauwinking

| Diiiidi a răspuns:

Cand crezi tu ca o poti face...dar recomandat ar fi de la 18 ani.

| Xenya a răspuns:

Cel mai bine este dupa 18 ani!

| Ƨirenia a răspuns:

Ce întrebare uă...
Când simţi că e momentu'

| OliverArrow a răspuns:

Dupa 18 ani si esti pregatita

| Roxana121 a răspuns (pentru OliverArrow):

Poti sa AI si 20 si 22 si sa nu fii pregatita, poti sa ai si 16-17 si sa fii pregatita.

| OliverArrow a răspuns (pentru Roxana121):

Da. In fine cel mai bine ese sa faci dupa 18 ani.

| Roxana121 a răspuns (pentru OliverArrow):

Cei asa de bine dupa 18? sau e o regulA anumita ca dupa 18 e cela mai bine, ces cu prostiile astea.La fiecare e diferit, si niciodata nu poti sa zici cind e bine. Poti s-o faci si dupa 18 apoi sa regret.

| Licurici18 a răspuns (pentru Roxana121):

La 18 ani nu iti da nimeni in cap pentru deciziile talehappy, daca e sa ramai insarcinata e treaba ta happy e decizia ta, atata timp cat o minora intretine relatii sexuale si sa zicem ca ramane insarcinata, cine crezi ca afla prima data?happy protectia copilului si ei pe cina da vina? pe parinti pentru ca nu au stiut sa o educehappy si daca protectia copilului vrea poate sa ia acea minora din familie si sa o duca la un centru de plasamenthappy unde e mult mai rau happy, asa daca ai 18 ani faci ce vrei, esti vaccinata, cum se spune

| ancutz16 a răspuns:

Cand devii majorr!

| Jami a răspuns:

Serios? tu pe noi ne întrebi asta?!

| ella4ever a răspuns:

Salut, dupa numele tau am vazut ca esti baiat... parerea mea este ca ai putea sa-ti incepi viiata sexuala la virstele de 15-16-17. totul depinde ded organismul tau (cit este de dezvoltat) totusi daca ai decis sa faci sex, fa sex protejat si ai grija cu cine faci. cred ca nu i vrea sa ai un copil la virsta ta!
P.S.: nu te folosi de fetebig grinbig grinbig grin
Succese!