| Hdyxfwfb a întrebat:

Cand ar fi cel mai ok sa imi incep viata sexuala? Cam la ce varsta?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sunt de acord pentru prima oara cu corbul.
Atunci când crezi și simți tu ca e momentul potrivit

| Adry05 a răspuns:

Dupa 17-18 ani si cand gasesti pe cineva cu care sa vrei cu adevarat sa faci pasul asta, la care tii si te respecta.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 17-18 ani!

| corbulalbrosu a răspuns:

Din momentul in care te consideri ca esti pregatit d.t.p.d.v. : fizic, psihic, mintal dar mai ales responsabil pentru ceea ce poate urma in anumite situatii... limita. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când găsești o parteneră care să accepte.

| Andreeush a răspuns:

Când te simți pregătit psihic și fizic, fără să fii influențat de altcineva.
Cel mai indicat ar fi după 18 ani.

| Plato a răspuns:

Minim 18 si doar in cadrul unei relatii veridice.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Întâi de toate, pasul acesta îl faci cand stii ce inseamna ăla "sex", gen sa stii ce consecinte pot urma in urmă(boli, sarcini nedorite), pasul acesta îl faci cu partenerul tau, care merită să i te dăruiești.

| andreiminion a răspuns:

Atunci cand te simti pregatit.Este bine sa iti incepi relatiile sexuale la varta de dupa 17 ani

| AndyKun a răspuns:

Am făcut-o la 12...frick