| aliss32 a întrebat:

Ce inseamna cand te visezi gravida?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, a visa ca esti gravida inseamna :nevoia de schimbare, de ceva nou, puritate, reintregire, inseamna nevoia de iubire si de siguranta, neincredere in tine si in ceilalti, emotivitate... a visa ca tu esti gravida inseamna ca ai nevoie de afectiune, de tandrete, de o schimbare in viata ta, una in bine, nu inseamna nicidecum ca vei ramane gravida sau ca esti!

11 răspunsuri:
| Dragosgan a răspuns:

Unii zic ca o sa ramai gravida. Dar eu nu cred in asa ceva.Ramai gravida doar daca vrei sa ramai, nu daca visezi ca ramai.Foarte rar visurile devin realitate. Dar daca tu crezi in visuri, cine sunt eu sa te contrazic.

| liz23 a răspuns:

Visele sunt doar vise, in general visezi ceva daca ti-e gandu acolo, daca te streseaza o situatie...problemele de zi cu zi, sfatul meu este sa nu interpretezi mai mult decat este.

| Silvia a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url
http://www.google.ro/......http?/url
Citeste raspunsurile la intrebarile astea doua si poate intelegi ceva.

| MM a răspuns:

Eu am visat ca sunt gravida in 7 luni exact cand am facut 7 luni de relatie. Luna asta fac 9 luni cu iubitul meu, cred ca trebuie sa visez ca nasc tongue

| utzuman2006 a răspuns:

Nu inseamna nimic...visezi cand te temi sau cand speri... dar visul e doar vis...realitatea e mai presus

| volt a răspuns:

De ce ti-e frica de aia nu vei scapa

| aanndre3a a răspuns:

Daca o femeie gravida are acest vis, nu e altceva decat reflexul situatiei reale, dar daca nu e asa, visul oglindeste dorinta de a se casatori sau de a avea o existenta mai linistita. Daca visul e acompaniat de o atmisfera de angoasa, se releva faptul ca in realitate exista o teama privitoare la relatiile sexuale si consecintele lor, sau ca se manifesta o obsesie fata de boli venerice sau malformatiile fizice. Poate insemna instinct matern, mesaj, sentiment de vinovatie legat de o partida de sex neprotejat.

| verionik a răspuns:

Eu nu cred in vise.Este ceva ce oricine te poate visa gravida chiar si mama ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da poate vei fi tu indarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna cand te visezi gravida?