| Mellyssa999 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi un mort care il cunosti? Ce inseamna ca visezi cu el? Scz categoriabig grin

Răspuns Câştigător
| lovefan a răspuns:

Buna. Pai, poate suna putin ciudat, dar eu crd ca visele sunt niste portite prin care mortii pot sa comunice cu cei de pe pamant. Poate ca iti este dor de acea persoana sau poate ea vrea sa te avertizeze de un lucru anume.

9 răspunsuri:
| BiancaDenisa a răspuns:

Dar in vis mortul ce doreste?

| D0zzz a răspuns:

I-a murit moartea si traieste mai mult. Nu-ti fa griji, e de bine happy

| CoquineNoire a răspuns:

Fa niste pomana mortului si se rezolva.

| StreetDancer a răspuns:

Ca iti este dor de el

| cristina_9608 a răspuns:

Cred ca mortu te vrea laughing

greece12
| greece12 a răspuns:

Aprinde o lumanare la biserica doar pentru el si da ceva de pomana,chiar si o paine.
Si,sa observi daca urmatoarea zi,dupa ce l-ai visat deci,ti s-au intamplat lucruri bune sau rele,poate incerca sa-ti comunice ceva.
Nu te speria, nu e nimic, moartea e la fel de fireasca ca si viata!

| BiancaDenisa a răspuns:

Pobabil doreste ceva.Ai putea mai bine sa mergi la biserica si sa aprinzi o lumanare si sa te rogi pentru sufletul lui si eventual da cuiva ceva de pomana(biscuiti, paine, o prajitura...etc).Asa se v-a linisti.Dar daca in vis ti-a spus ceva sau l-ai visat mancand o ciorba(de exemplu) trebuie sa gatesti sau sa gateasc acineva aceea mancare sau sa cumperi aceea bautura...etc si sa o dai cuiva de pomana dar dacanu este bine doar daca aprinzi o lumanare(daca se poate la cimitir, la mormant daca nu e bine si la Biseica), dai ceva cuiva de pomana si terogi pentru linistirea sufletului lui.Numai bine! Si nu te speria, este ceva firesc sa mai visam uneori persoane care nu mai sunt langa noi.

| denismaria92 a răspuns:

Superstitii.

| jasmine11 a răspuns:

Pai daca visezi un mort dar totusi il cunosti inseamna ca iti cere pomana sa faci dupa el dar tu neaparat