| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a întrebat:

Ce inseamna daca iti visezi iubitul cu alta?

Răspuns Câştigător
| Merilynne a răspuns:

Daca iti visezi yubitul cu alta asta poate insemna mai multe

30 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca tii mult la el si iti e teama. Simti ca il pierzi, ca nu mai e relatia ca la inceput. Ti-e frica sa nu ti-l fure vreo fata.

| →s ♥ ą← a răspuns:

Pff...nashpa vissad

| xibalba a răspuns:

In principiu nu inseamna nimic. Eventual poate insemna faptul ca te gandesti daca nu cumva iubitul tau chiar e cu alta, sau arata faptul ca relatia voastra cam scartaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca te inseala in vis.

| anna01 a răspuns:

Inseamna ca esti obsedata ca ar putea sa te insele.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu inseamna absolut nimic happy Poate doar faptul ca te gandesti mult la el si nu ai vrea sa il pierzilove struck
Oricum nu iti face griji love struck

| Puiutz a răspuns:

Cosmarstraight face
laughing
Ee lasa toti patim.
Sa nu crezi ca asa se va si intampla, a fost doar un vis uratworried.
Asta inseamna ca iti pasa de el si nu ai vrea sa-l vezi cu alta.
Atata tot:*

| Psihoyounger a răspuns:

Nimic concret. Bănuiesc că îţi este frică, gândindu-te că ai putea să îl pierzi. Dacă în poza de la avatar sunteţi voi şi lucrurile stau aşa şi în realitate, nu cred că ai avea de ce să îţi faci giji. Nu interpreta greşit visul. Nu înseamnă că dacă l-ai visat cu alta te va şi părăsi. Ai mare grijă, să nu devină obsesie. Nu te mai gândi la asta, dar dacă chiar simţi nevoia, poţi discuta cu el despre acest lucru. Rămâne la atitudinea ta! Baftă!

Psihoyounger

| elena a răspuns:

Inseamna ca este adevarat, pentru ca visul este o reprezentare a realitatii.

| Malvina24 a răspuns:

Nu inseamna nimic! e doar un vis stupid! visul este diferit de realitate! nu te mai supara degeaba!

| unione a răspuns:

Ca ai avut un vis urat!

| elly_2808 a răspuns:

Daca iti visezi iubitul cu alta inseamna ca il iubesti dar nu ai foarte multa incredere in el.

| evoke a răspuns:

thinking Nu mi s-a intamplat asta niciodata... dar din cate am auzit de la niste pr asta inseamna ca il iubesti mult si ca ti-e frica sa nu-l pierzi.

| magicp a răspuns:

Ca esti geloasa, posesiva si te gandesti prea mult la asta

| Aia cu cap mare a răspuns:

Dupa parerea mea inseamna ca asta ai in subconstient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca-l vei pierde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic si nu`ti mai face problema de geaba ca si eu am visat si nu s-a intamplat nimic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am visat si eu ca iubitul meu ma insela sad sincer nu stiu ce sa zic sper sa fie vis Madutza e subconstientu nostru ca ne gandim prea mult daca ne insela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e posibil intru-n viitor apropiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele devin realitateee

| scorpiutza666 a răspuns:

Mai sa stii ca si eu am visat de multe ori ca ma inseala...si intr-o zi chiar am citit intr-o carte a unei doctore psiholog si spunea ca in momentul in care ne visam iubitii/iubitele ca ne inseala asta inseamna ca nu se va intampla...deci chill

| scorpiutza666 a răspuns:

Am citit intr-o carte a unei doctore psiholog si spunea ca daca ne visam iubitii/iubitele cu altii/altele asta inseamna ca este fidel si nu are in gand sa te insele. deci chill

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...eu spre exemplu am visat ca m-a inselat, iar peste trei zile am aflat...chiar m-a inselat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am visat... asta vara ca Iubitul meu era cu alta fata, si i-am povestit visul dar el a negat tot ca nu e cu aia... dupa 2 zile am aflat ca el fusese in ziua aceea cu ea si a incercat sa fie cu ea, dar ea nu a acceptat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eee si eu l-am visat frate de atatea ori, dar el ma iubeste imi demonstreaza asta, i-am sp visele mele, sh styti care e faza? ca sh el m-a visat ca il insel laughing dar nu-i asa. nu sa te insele nu te gendi la ceai visat ca va face el in realitete... findca nu e asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pooi happy linisteste-te :d mie mi se intampla adesea si de fiecare data cand ma intalnesc ca ubitu love struck imi zice ca ma iubeste mult deci eu cand visez asa e de bine big grin

| Kitty_4843 a răspuns:

De la un timp,e cam rece cu mine,si nu stiu ce sa mai fac nu imi mai zice ca ma iubeste, si a zis ca trebuie sa.i zic eu. Pnm am mai si visat ca era cu una in brate, si nu stiu ce sa mai fac crying Help me! crying

| Natallya a răspuns:

Dacă visezi că ai fost înşelată, cel mai probabil inconştientul tău a sesizat nişte semnale din partea iubitului tău, pe care nu le-ai remarcat trează fiind. Nu înseamnă automat că semnalele sunt corecte, iar iubitul tău te înşeală. Înseamnă doar că la un moment dat ai simţit că ceva nu e în regulă cu iubitul tău.

| Natallya a răspuns:

Dacă visezi că ai fost înşelată, cel mai probabil inconştientul tău a sesizat nişte semnale din partea iubitului tău, pe care nu le-ai remarcat trează fiind. Nu înseamnă automat că semnalele sunt corecte, iar iubitul tău te înşală. Înseamnă doar că la un moment dat ai simţit că ceva nu e în regulă cu iubitul tău!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce înseamnă daca visezi ca persoana pe care o iubești iti zice în vis ca se însoară cu altcineva? Ce înseamnă?