| Dandelion7 a întrebat:

Sunt baiat, am 20 de ani, iar iubita mea (21) vrea sa faca sex cu alt tip. I-am propus sa o facem in 3 dar mi-a spus ca prefera sa o faca fara mine. Avem o relatie deschisa si ne spunem totul. Totusi nu stiu de ce prefera sa ma excluda.

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia e cùrva camarade esti asa orbit de iubirea aia incat o lasi sa faca de toate. Dragostea asta te nenoroceste pe viata daca nu stii s-o faci functionabila

| RAY a răspuns:

Hai ca venim si noi cu toti sa o satisfacem bine

http://www.youtube.com/watch?v=-DIn0ErhkF0

e trist ca piesele hip hop devin realitate, pe zi ce trece vezi cum umanitatea devine tot mai lipsita de a gandi, daca ai o relatie cum omule sa o imparti cu altul, ce e asta

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"...pe zi ce trece vezi cum umanitatea devine tot mai lipsita de a gandi, daca ai o relatie cum omule sa o imparti cu altul, ce e asta"

Sunt milioane de relatii unde unul sau ambii parteneri sunt impartiti cu altul/alta. Ia gandeste-te cate persoane casatorite au, sau au avut, diverse combinatii cu alte persoane in timpul casatoriei. Iar asta a existat de cand exista casatoria, nu e ceva nou.
In alte parti ale lumii poti avea mai multe sotii. Iarasi imparteala.
De swing-eri ai auzit? Nici aia nu au o problema cu asta. Si nu sunt chiar putini nici ei. Si ar fi si mai multi daca cei cu ideile astea si-ar alege partenerul potrivit.
Deci nu e chiar ceva wow!

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

O lume de curve si curvari

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Adapteaza-te, sau mori.laughing

| Andreeush a răspuns:

Și tu accepți ca ea să se ducă cu altul?

| Sofer a răspuns:

Naspa frate. las-o ca nu e de tine.

| SG1995 a răspuns:

Ok, ăsta, e ciudat și neplăcut tot una. Dacă e un anumit bărbat specific, probabil simte ceva pentru el și nu vrea să fii implicat în asta.

| Plato a răspuns:

Ce o face sa fie iubita ta? Cum e posibil sa zici ca e a ta din moment ce merge cu altii?

| Goete a răspuns:

Una din posibilitati e ca el, celalalt, sa nu vrea sa o faca in trei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce mai stai cu ea daca nu asculta de tine?
Tu esti liderul in relatie(deschisa sau nu).Ea vrea sa vada cat ii permiti, a fost prea mult sa-i permiti sa faca sex in 3. Acum vrea mai mult, si mai mult. Spune-i ca esti de acord s-o faca cu câti vrea ea, dar nu in timp ce sunteti impreuna. iei o pauza si mergi cu altele, simplu.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-mi ca glumesti. Nu exista "pauza". In primul rand, pauza iei de la ceva obositor, nu? O relatie ar trebui sa iti dea viata, nu sa ti-o ia. Cand ai nevoie de o pauza, e clar ca ai nevoie de fapt sa renunti definitiv si irevocabil la relatia aia toxica.
In al doilea rand, daca s-ar iubi le-ar fi imposibil sa se gandeasca la altii/altele. Nu se iubesc, e o relatie doar toxica, ce rost au toate tampeniile astea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu e asa de usor sa renunte atât timp cat a investit in relatia aia, daca era sa renunte o facea farã sa puna o intrebare despre ea. Asta aratã doar ca incã mai e atasat foarte tare si se gandeste la ea, ii prinde bine "o pauza" sa scape de atasament, sa nu se mai gandeasca la ea, dupã decide el. Ce e mai bine pentru ambii.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Tu esti liderul in relatie(deschisa sau nu)."
O avea el relație toxică, dar nici tu nu gândești prea ok, într -o relație amoroasă nu e nimeni lider/șef, nici masculul, nici femelă, ci ambi pornesc pe picior egal.

| saresipiper a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, el sa mearga cu altele, ea cu altii -ce solutie de rahat. In loc sa o convinga sa fie doar a lui, cu rabdare, mai bine sa greseasca si el, sa ii copieze comportamentul deviant, nu? Nu face decat sa ii dea dreptate daca merge pe aceeasi reteta. Putini oameni evoluati pe aici, eu in locul lui ii schimbam modul de gandire si o ajutam sa devina o femeie decenta, respectabila si cu un viitor.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa scapi de atasament? Pai de ce ai face asta?
Eu cred ca e genul care crede ca aia e ultima prisma din lumea asta, si se teme ca, daca o pierde, nu mai gaseste pe alta, ceea ce e complet eronat si stupid, cred ca-ti dai seama.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Asa gândesti tu frate, dar de la relatiile/prietenii, sociale pana la cuplu si in pat. Cel putin unul e dominat si ceilalti/celelalte sumbisivi

| LaraClarice a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inltegem că femeia trebuie sa ascult de bărbat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantezie erotica, Eu is cu chaturile astea, iar buna parte din barbatii care intra, sa zicem 1/3 au fantezii cu nevestele/prietenele "calarite" de altii.

| GouDidodino a răspuns:

Salut, vreau sa-mi faci cunostinta cu prietena ta, pe mine nu m-ar deranja daca ai lua si tu parte la distractie.

Răspuns utilizator avertizat
| Clytia a răspuns:

Asta nu e relație dacă vrea să se culce cu altul și observ că tu nu ești așa indignat de asta.

| Lizuca1234 a răspuns:

Cred ca nu o satisfaci indeajuns. daca primea tot ce dorea de la tine, nu mai cauta pe altul sau era de acord cu un joc in 3. ori, vrea sa exploreze cat mai mult. aunci, numai iubita nu o mai poti numi, prietene!

| Blueberry8 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? laughing) e problema ta daca tie iti convine ca ea sa aiba alti parteneri sexuali! Yuck!

| cristian200313 a răspuns:

Sa inteleg ca o lasi sa faca sex cu altii? Relatia voastra e prea toxica, mai bine recomand sa te desparti de ea si sa mergi mai departe. mergi cu altele care sa iti ofere o iubire adevarata.

| PitR a răspuns:

Nu prefera sa te excluda, te exclude. Esti in plus, dar nu intelegi.
Lasa-i sa experimenteze fericiti. Nu e de tine.