| Antonnia a întrebat:

Ce inseamna heterosexual?

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Adica intretine relatii intime doar cu persoane de sex opus! (heterosexual este antonimul de la homosexual); Bisexual e cel care intretine relatii intime si cu persoane de acelasi sex si cu persoane de sex opus.(Combinatie intre homosexualitate si heterosexualitate).

14 răspunsuri:
| TheSupreme a răspuns:

Atras si totodata dispus sa aiba relatii cu o persoana de sex opus.

| Siimooona a răspuns:

Heterosexualitatea este o orientare sexuală care descrie persoanele cu atracție sexuală față de sexul opus.

| Ofiintă a răspuns:

Heterosexual=persoana care este atrasa de alte persoane de sex opus
Un om normal sa zic asa

| liviu42 a răspuns:

Heterosexualitatea este o orientare sexuală care descrie persoanele cu atracţie sexuală faţă de sexul opus. Heterosexualitatea este orientarea sexuală cea mai comună în societăţile umane, şi singura care asigură perpetuarea speciei

| TVDxDamon a răspuns:

Heterosexual=persoana care este atrasa de alte persoane de sex opus.

FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HETEROSEXUÁL, -Ă adj. care prezintă heterosexualitate
HETEROSEXUALITÁTE s. f. sexualitate normală, atracţie spre sexul opus

heterosexual-adica un barbat caruia ii plac femeile tongue
heterosexuala- adica o femeie careia ii plac barbatii big grin

sper ca m-am exprimat bine :*

| Izza_4461 a răspuns:

Heterosexualitatea este o orientare sexuală care descrie persoanele cu atracție sexuală față de sexul opus. Heterosexualitatea este orientarea sexuală cea mai comună în societățile umane, și singura care asigură perpetuarea speciei.

| FR3DDY a răspuns:

Buna. Heterosexualitatea reprezinta atractia intre indivizi de sex opus.

| RapperuL_7603 a răspuns:

Heterosexual=Atras si totodata dispus sa aiba relatii cu o persoana de sex opus.
Homosexual=Atras de baieti [Gay].
Bisexual=Atras si de baieti dar si de fete.
happy

| MarchetuLuCatarama a răspuns:

Ii plac si persoanele de acelasi gen sexual da si pers de sens opus

| Botis_Adrian_1965 a răspuns:

Atractie fata de sexul opus

Alte răspunsuri
| Dragos_Gabriel_Robert_1987 a răspuns:

Heterosexual-adica un barbat caruia ii plac femeile tongue

| Alejandro_Alexx_1996 a răspuns (pentru Ofiintă):

Deci sa inteleg ca nu-i gay no?