| Mario1994 a întrebat:

Ce înseamnă straight? Înseamnă că e heterosexual sau atras de băieți?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca cuvantul straight se refera la tipul de orientarea sexuala a indivizilor/personelor, atunci respectivii fac parte din orientarea sexuala dominanta adica cea; heterosexuala care inca (in mod eronat) este considerata ca fiind cea ''normala''

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Imi place ce spui, mai ales ca vine de la un om matur, chiar daca este medic.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Unul care din cauza profesiei, a avut multe de patimit din cauza unor ticalosi nemernici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca e normal, e heterosexual. Cand e atras de sexul opus si nu de acelasi sex. Straight e drept, poti zice ca e pe calea cea dreapta a normalitatii.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Homofobule! Si homosexualitatea este normala: este diversitate in normalitate. Daca n-ar fi normala, Dumnezeu atotputernic nu ar lasa sa se intample.

| BogdanM275 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Diversitatea în normalitate despre care spui tu nu există, atât religia cât implicit și dumnezeu condamnă ferm homosexualitatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanM275):

Moartea cerebrală știe să scrie, impresionant.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru BogdanM275):

De unde stii dumneata ca Dumnezeu condamna homosexualitatea? De la barbatii cu fusta? De la frustatii sexuali care fug de relatia cu o femeie? Papa i-a zis unui homosexual "...nu contează orientarea sexuală. Dumnezeu te-a făcut gay. Dumnezeu te iubește așa cum ești. Ar trebui să te iubești și tu însuți și să nu îți faci griji în legătură cu ce spune lumea"
Religia? Daca religia s-ar fi creat pe ce vrea Dumnezeu, n-ar fi cateva sute de religii si secte religioase. O sa-mi spui ca majoritatea sunt eretici. Daca Dumnezeu este atotputernic, de ce ii lasa sa fie eretici?
Mare-i bigotismul religios.

| ciocanelul69 a răspuns (pentru anonim_4396):

As vrea sa ne cunoastem. Pari o persoana foarte interesanta.