| Xeris a întrebat:

Ce inseamna sa fi virgina?

Răspuns Câştigător
| bunny112 a răspuns:

Virgina esti atunci cand nu ai intretinut niciun act sexual.mai explicit himenul este intreg...
si mai explicit:
virginitatea-baiat-virgin-fata-virginaVirginitate, totul despre virginitatea la fete si virginitatea la baieti

O data ce un barbat sau o femeie nu au experimentat inca sexul intravaginal, sunt considerati virgini. Ca si orice alta activitate, prima data cand incerci sexul intravaginal este putin probabil sa fie placut si incununat cu success. Totul cere practica. Daca te astepti la ceva extraordinar, ai putea fi dezamagit. Multe femei raman cu intrebarea: "Ce a fost asa extraordinar?! ".
Din pacate societatea are doua standarde pentru virginitate. Barbatii sunt incurajati sa capete experienta sexuala, in timp ce femeile sunt blamate daca o fac. Ele ar trebui sa ramâna virgine pâna in noaptea nuntii. Tatal uita ca tânara fata cu care fiul lui se distreaza este copilul altcuiva.

Valoarea virginitatii la femei este legata de valoarea lor ca obiecte in proprietatea barbatului. Femeile moderne suspecteaza ca dorinta de virginitate este datorata fricii barbatului de a fi comparat cu altii.

Inca exista oameni care cred ca virginitatea este importanta la o nevasta si ca a-si oferi corpul este darul suprem dat sotului. Pastrandu-se, face relatia speciala. Altii spun ca fara experienta sexuala, i-ar fi greu unei femei sa-si descopere propria sexualitate si sa isi aleaga partenerul compatibil. Ramane la alegerea fiecaruia de a hotari intre aceste optiuni.

Prima penetrare poate produce o usoara sangerare, dar absenta acesteia nu trebuie sa ne duca cu gandul ca a mai avut contacte sexuale intravaginale. Observatia noastra este ca parintii din Romania suspecteaza cand copii devin activi sexual si, deci, este mai bine sa fiti discreti decat sa-i confruntati.

12 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

-.- misto la 11 ani deja va intereseaza chestii din astea... numai am rabdare, vreau sa vad ce se va inampla peste 20 de ani cu copii, o vor face de la 5 ani la 7 ani deja au familie cu bunici cu totrolling on the floor

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Adica nu ai intretinut relatii sexuale cu cineva

| Deniisze a răspuns:

O fată virgină este o fată care încă nu şi-a început viaţa sexuală. Baftă!

| zzzzzzz1111 a răspuns:

Sa nu isi fi bagat penisu cineva in tine tongue

| BadBoy55 a răspuns:

Cat ani ai?

| gigiro a răspuns:

Pura! De exemplu : " un taram virgin" este un taram nestrabatut de fiinta umana.

| loveflorenciabertotti a răspuns:

Daca ai 11 ani, nu e bine sa intrebi asa ceva! Cred ca tu nici sex nu stii ce inseamna asa ca nu mai pune intrebari de copii mari laughing

| valThina a răspuns:

Pai sa fi virgina inseamna ca nu ai intretinut relatii sexuale cu cineva de orice fel:vaginal, oral, anal.

| aly a răspuns:

Esti virgina atunci cand nu ai facut sex cu nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele si baietii, Corpurile lor sunt diferite dar sunt facute sa se imbine intr-un mod foarte ingenios, Ca piesele de puzzle.
Mami si tati se iubesc...mult si uneori le place sa arate cat de mult se iubesc :Deci tati ii da lui mami un cadou? :Raspuns: Cam asa ceva.
Tati are o chestie speciala, la fel si mami.Cand tati si mami vor sa faca ceva foarte deosebit...adica un bebelus, tati ia chestia speciala si o pune la locul special a lui mami.Mami se simte foarte... fericita si tati la fel.Dar in cele din urma,dupa un timp,uneori cam repede tati devine atat de fericit, incat, un fel de explozie si toate semintele micute ale lui tati ies si se grabesc la oul lui mami.Asta inseamna a face DRAGOSTE.
Oricum,pana ovei face si tu pentru prima oara, esti VIRGINA! Raspunsul mamei catre fata ei, care este foarte curioasa:))
Uite video de unde am luat toata povestea asta:))
http://www.youtube.com/watch?v=vhR6ARM9DEc
Bye Bye!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu ai contact sexual cu un bărbat, fie că este vaginal, anal sau oral!
Pa, pa.

| adriana_3818 a răspuns:

N-ai intretinut relatii intime.n-ai fost defloratahappy