| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Ce parere aveti desore sexul intre frati/surori(poate si veri)? Vi se pare o chestie normala?

11 răspunsuri:
| Luizaaa a răspuns:

Sincera sa fiu mi se pare aiurea, insa sunt atatia oameni pe lumea asta, de ce intre frati? Nu pot sa inteleg care este atractia. Oricum, cred ca nu conteaza parerea celorlalti daca cineva prefera asta.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mi se pare o chestiune normala.

| corbulalbrosu a răspuns:

In anumite tari (unele chiar din Europa) INCESTUL se practica si se considera ca fiind un lucru cat se poate de "normal" mai ales in cazul familiilor princiare. In tara noastra orice relatie de natura "INCESTUOASA" este considerata ca fiind infractiune si este pedepsit de legile in vigoare cu privarea de libertate. Sanatate!

| Ƭᴇss a răspuns:

Se numește incest... și în ziua de azi cică e ceva normal

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este o chestie normala sa ai sex cu fratii/surorile si nici cu parintii, se cheama incest si nu este normal ori sanatos. In caz de sarcina, copilul se poate naste cu handicap mental.

| darrio2007 a răspuns:

Nu este normal si este si ilegal.

| TCosminn a răspuns:

Se numeste incest. Este pedepsit de lege si neacceptat de biserica, ca si legatura conjugala sau religioasa. Mi se pare absurd. Te culci cu ea, dar o iubesti ca pe o sora sau cum? Ori verisoara este mai apetisanta si nu iti poti tine pofta in frau? La cat de tinere sunt unele mame, nu mai intreb de ce poate intampla peste 10-15 ani... Vali, Vali.

| vocea a răspuns:

Este anormal este incest.

| mihai69 a răspuns:

Deși nu e nici legal, nici moral, acesta totuși se petrece. În general, de bună-voie; din păcate, există și mult prea multe abuzuri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incestul pe glob
Fenomenul incestului este foarte vechi, de pe vremea când fiecare trib se înmulțea intern, până la monarhiile europene, care astfel țineau puterea într-un cerc cât mai restrâns. Astăzi, incestul este legal în mai multe țări, precum Franța, Rusia, Turcia, Portugalia, Japonia, Argentina, Olanda. În aceste țări, relații sexuale consimțite între doi adulți sunt legale, fie aceștia și rude, însă căsătoriile sunt interzise. Elveția este singura țară europeană care permite căsătoria între frați ce au un singur părinte comun. In tari precum Grmania, Suedia, Australia, Spania, Creta pe principiul bulgarelui de zapada, tot mai multe organizatii pentru drepturile omului cer legalizarea Incestului. Tot pe subiectul incestului, un judecător din Australia a declarat că aceste relații nu ar mai trebui considerate un tabu și că ar trebui acceptate la fel cum au fost acceptate căsătoriile homosexuale. Problema adevenit serioasa si se dezbate tot mai des si tot mai insistent pretutindeni pe glob. La intrebarile aparute, acesta este răspunsul la întrebarea pe care mulți și-o pun în ziua de azi: ""Ce treabă are statul să intervină în ce se întâmplă între doi adulți care consimt să facă un lucru sub acoperișul lor? Astăzi, decesului copiilor care se nasc cu diformități din astfel de uniuni nu mai constituie o problemă, pentru că există metode multiple prin care sarcinile pot fi prevenite. Totuși, râmâne în continuare o problemă cea a rolurilor atribuite fiecărei persoane din familie și a dezvoltării psihice sănătoase a copiilor."" http://www.holyresurrectionparish.org/......ndamentalq

| SERIALS a răspuns:

Dar relatiile intre 2 verisori baieti sunt ok?