| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre de comunitatea asta MGTOW baieti?

https://www.vice.com/......ta-lor-228

Nivelul 1 – Respingerea Relațiilor pe termen lung: bărbatul respinge relațiile cu femeile pe termen lung, dar continuă să facă sex cu ele și să aibă relații pe termen scurt.

Nivelul 2: Respingerea relațiilor pe termen scurt: membrul refuză să mai facă sex sau să aibă relații pasagere cu femei.

Nivelul 3 – Lipsa de implicare economică: în acest stagiu, membrul refuză să câștige mai mulți bani decât îi sunt necesari pentru supraviețuire. Privește guvernul drept o forță tiranică și încearcă să stoarcă bani de la birocrați.

Nivelul 4 – Lipsa de implicare socială: membrul MGTOW refuză să interacționeze cu societatea.

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Dupa ce am descoperit ca viata e frumoasa si ca merita traita.
(cei cu care am vorbit in decursul anului 2016 stiu cat de depresiv si nihilist eram)

Dandu-mi seama si facand o descoperire atat de imensa pentru mine, am scapat si de pesimism si de depresie.
Apoi, fericit fiind, mi-am dat seama ca extremismul pe care il gandeam atunci izvora tocmai din intunericul in care eram la vremea respectiva.
Mi-am dat seama ca viata are sens si ca nu merita sa o traiesti punandu-ti restrictii si pundand altora restrictii.
Astfel sprijin homosexualii.
Astfel sprijin drepturile animalelor si voi deveni vegan in curand.Deja am inceput.
Astfel sprijin egalitatea intre sexe.
Astfel sprijin egalitatea oamenilor, indiferent de rasa din care face parte, nu mai urmez jeguri umane precum Hitler.

43 răspunsuri:
| RAY explică (pentru SG1995):

Daca ar fi sincere nu ar spune asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Atunci ce te face să crezi că știi mai bine despre călugări?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca nu ma vei convinge de nimic prin argumentele astea superficiale, un barbat daca are o bere si una blonda e fericit o femeie daca are de toate tot mai vrea ceva asta e adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Amândoi știm că berea aia se termină și că blonda pleacă la un moment dat și tot tu-mi spui de argumente superficiale? Ce frumos.
Dacă omul nu ar fi vrut totdeauna mai mult, acum trăiam în pace și liniște. Doar pentru că ție ți se pare că femeia cere mai mult, nu înseamnă că bărbatul se mulțumește doar cu "berea și blonda".

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic vine alta, dar blonda e o ipocrita care sta pentru banii cu el stim asta amandoi, eu am spus ca nu e multumita niciodata si ca mereu vrea altceva, daca vede pe x ca castiga mai bine ca sotul ei fuge la el sau daca vede un barbat frumos
http://elitedaily.com/women/are-women-likely-to-cheat/1057815/

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, prespun ca sunt multumiti oricine care traieste ca un pustnic indiferent de sex

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Ești sigur? Sunt o grămadă de bărbați care fac exact aceleași lucruri de care tu le acuzi pe femei, doar că în loc să-și acopere nevoile materiale se folosesc de ele sexuale, iar după ce sunt satisfăcuți le lasă. Se întâplă și chestii de-asta. Ideea că nu poți să zici că toat femeile sunt la fel cum nu toți bărbați sunt la fel. Uite un exemplu: Taică-meu a fost abuziv, n-a fost angajat niciodată în viața lui și cu toate asta maică-mea la suportat 20 de ani până să bage divorț de ce?
Evident și noi copii suntem o cauză a amânări, dar maică-mea la iubit pe taică-meu până când a realizat că de fapt taică-meu nu vrednic de ea și a divorțat. Acum e singură de 5 ani, și ne-a întreținut cum a putut de-am terminat liceul.

| RAY explică (pentru SG1995):

Nu doar interese materiale, femeile au tot felul de scopuri sau frica de singurate, da mai rar asa femeie ca mama ta, poate e una la 100 mii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Și tot vina femeii este că unii umblă după fotomodele și sex, tot ea e aia ipocrită.
Mă bucur că generalizezi din ambele părți, să nu se supere nimeni.

Iar studiile tale tot nu-ți susțin ideea că "toată lumea e într-un fel".

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am spus eu ca barbati nu sunt porci si prosti? vezi si tu ca eu nu tin partea nimanui, si eu recunosc ca am fost si poate sunt,am stat cu prima iubita,de fapt cu toate cu mam vazut a fost ca vream sex de la ele,ce alt motiv puteam sa am? pana nu am iubit nu am stiut ce e iubirea dupa ce am descoperito am descoperit si suferinta,ce ma suprins a fost ca aia ma lasat asa repede, tiam mai spus eu doar un lucru nu cred nu am spus ca barbati nu sunt ipocriti,sunt si de astia eu am mai multe prietene decat prieteni, doar nu cred ca femeile iubesc cu adevarat atat, in rest isi dau dreptate in orice vrei tu, studile nu sunt dogme, credinte desi nu sunt ceva batut in cuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Unii" nu e generalizare și nici nu susține că tu ai fi spus ceva.
Discuția a pornit de la ideea că "femeia nu e mulțumită niciodată", nu dacă femeile iubesc sau nu cu adevărat (unde, iarăși, depinde de fiecare persoană).

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Păi și bărbați nu au scopuri sau frică de singurătate?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Da asa e de acolo a pornit, desi omul este o fiinta care nu e multumita niciodata de ceea ce are.sta in natura umana, referitor la ca femeile nu iubesc cu adevarat am alta ipoteza femeile iubesc cu adevarat barbati de tip alfa iar cu beta doar se compromit sau poate ca nu iubesc nici pe aia nu stiu, eu numai cred in asa ceva, am multe de invatat recunosc, dar repet daca chestia asta ma fereste de suferinta e ok